Hallitus vaihtoon

Anonyymi-ap

Kunta ja aluevaalit selvästi osotti että maan hallitus on hajotettava. Nyky hallitus on polkenna suomen semmoseen suohon että sieltä on vaikee nousta. Ääri oikeistolainen diktatuuri hallitus ei toimi. Täysin rasistinen hallitus maahan muuttajia ja köyhiä ja vanhuksia kohtaan. Perus suomalaisia ei enää koskaan hallitukseen. Eikö se oo jo nähty. Oli halmeet, yks ukko ammuskel ravintolan edustalla. Siellä se vain edus kunnassa pällistelöö. Ei normaali mies enää ilikiäis nuamoosa näyttee. Suurin osa siitä porukasta täysin rikollisuuteen kytköksissä. Leikkauksilla ei tämä maa nouse. Elvytystä ja työpaikkojen ja yritysten houkuttelemiseen maahan pitäs keskittyy. Rikollisuuven torjuntaan 2000 yrityksellä on kytköksiä järjästäytyneeseen rikollisuuteen. Vuokra työ paikkoja tarjoavat ovat pitkälti rikollisten hallussa. Huumeihen käyttöön sortuu nuoriso. Niistä ei ole kohta työn tekkiiks. Nyt ahistetaan kaikella mahollisella tavalla. Kämpät mänöö alta. Jos ei asuntoo eipä sitä töissä oikein voi käydä. Nokia piti yksin pystyssä koko suomee pitkää oli vara maksaa heikompi osaisten asioita niinhän se vauraassa maassa aina menee. Aina on heikompi osasii. Pitäs hallituksen järjestää vain työpaikkoja ,yrityksiä,koulutus mahollisuuksii. Nämä pöljät leikkas aikuis koulutus tuet ja kaikki mikä edes auttas ihmisten työllistymis mahollisuuksii. Toista oli sanna marinin hallitus. Edustavan näkönen pääministeri. Työllisyys oli hyvä vaikeina korona aikoina. Nyt suu väärin päin oleva valtivarain ministeri rasisti ajaa suomen köyhyyteen lopullisesti ja moni työtön luovuttaa. Erittäin nekatiivinen on nyky hallinto. Ei jatkoon sanon minä!

5

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Asiaa puhut, Veikkoseni, ja painotukset oikeassa: heikompia sorrettaessa vaikutukset ulottuvat pitkälle tulevaisuuteen, pidetään kaikki mukana, siitä on lähdettävä.

    • Anonyymi

      Tämä lammaskansa on niin saamatonta että kävelisi vaikka teuraalle jos joku arvovaltainen niin käskisi.

      • Anonyymi

        Rahan ja Mammonan perässä juoksijoita.


    • Anonyymi

      Hallitus, oli mikä tahansa, ei ole kansan asialla. Ei ole koskaan ollut. Ainoa keino päästä mihinkään tai ylipäätään selvitä hengissä on kansan irtautua hallinnosta, olla välittämättä niiden paska-lainsäädännöstä ja määräyksistä ja toimia oman etunsa mukaisesti ja hallinnosta välittämättä.

      • Anonyymi

        Näin se on,ainakun luulee että ei voi olla hullumpaa hallitusta niin seuraava onkin vielä pahempi,pahuudella kun ei ole rajaa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      5048
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2821
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2564
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      26
      1963
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1892
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      95
      1742
    7. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      1739
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      166
      1603
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1358
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1220
    Aihe