Ronkainen, Elomaa... kieli pitkällä, mutta ei missään nimessä poikkipuolista sanan puolikastakaan.
Perussuomalaisilla ei lopulta ollutkaan mitään muuta sanomaa, kuin maahanmuutto, eikä oikein sitäkään.
Kaikki alkoi kaatua, kun maahanmuutto otettiin pois ja kouraan lyötiin vastuu valtion taloudesta. Yhtäkkiä oltiin ulapalla ilman purjehdustaitoa.
Ei tuon tason ihmisistä ole todelliseen vastuunottamiseen. Pelkkiä "tuulimunia" koko sakki.
Kieli pitkällä
7
111
Vastaukset
- Anonyymi
Purrakin hoitaa valtiovarainministerin pestiä vailla mitään opintoja taloustieteessä. Järkyttävää!
- Anonyymi
Persuilta katosi idea. Vennamo puolusti maaseudun vähäväkisiä. Nyt Purra saksii rahat köyhiltä ja suunnittelee yhä uusia veronalennuksia rikkaille näillä köyhiltä otetuilla rahoilla.
- Anonyymi
Persujen hajoaminen ja Halla-aholaisten nousu alkoi siitä, kun Venäjä alkoi 2015 puskea rajan yli tuhansittain Lähi-Idästä peräisin olevia nuoria miehiä.
Sipilän hallitus yllätettiin housut kintuissa.
Vähitellen Suomessa tajuttiin, että kyseessä oli Venäjän hybridivaikuttaminen. Sitten raja pantiin kiinni kaikkien puolueiden yhteisellä päätöksellä, ja koko ongelma ratkesi.
Nykyiselle hallitukselle jäi vain jälkipuinti. Jotain kiristyksiä lainsäädäntöön on kuulemma tulossa, mutta missä ne viipyvät? Persuministerit ovat nyt olleet vallassa kaksi vuotta. - Anonyymi
Persujen "woketuksen" vastainen elämöinti näyttää tekopyhältä, kun yhä useampi persu on paljastunut homoseksuaaliksi ja on naimisissa tummaihoisen kanssa.
- Anonyymi
Persujen ilmastopolitiikka kärsi haaksirikon, kun tuuli- ja aurinkovoima ovat tehneet Suomen sähkön hinnoista Euroopan kolmanneksi halvinta.
Lisäksi köyhissä pikkukunnissa saadaan niistä suuret verotulot ja maanvuokrat.- Anonyymi
Bensan hintakin on pysynyt vuosia ihan samana, pieniä vaihteluita lukuunottamatta. Jopa tyhminkin persu tajuaa, että bensan hinta riippuu maailmanmarkkinoista.
Convoytkin lopettivat toimintansa, tosin mukana oli vain muutama kymmenen ihmistä.
Samoin muu hintojen nousu ja lasku. Kahvi on kallista, jos Brasiliassa tulee katovuosi jne. Suomalaiset ovat liian fiksuja uskomaan mitään salaliittoteorioita.
- Anonyymi
Purra ihailee Trumpia. Ei ole vieläkään ottanut mitään hajurakoa tähän oranssiin kummajaiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424370
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1384109- 643766
- 1153682
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans343557Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe743393- 902962
- 542845
- 252656
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142364