Seiska paljasti äskettäin, että Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virran puoliso Atte Ailio suorittaa Naantalissa yli 42 hehtaarin metsätontillaan valtavaa avohakkuuta, joka on tyrmistyttänyt paikkakuntalaisia ja kun vastuulllista ilmasto ja poliittista journalismia tekevä seiska halusi asiasta lisäselvityksiä ja kommentteja Sofia Virralta niin tämän avustajat kävivät, joku voisi videon perusteella jopa sanoa että väkivaltaisesti? käsiksi toimittajaan.
Miksi vihreät tukeekin äkkiä metsien avohakkuita?
Miksi vihreät ja Sofia Virta vihaavat vapaata lehdistöä?
Miksi YLE uutiset ei ole uutisoinut tästä yhtään mitään?
https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/sofia-virran-avustajat-kavivat-kasiksi-seiskan-toimittajaan-video-1/1672240
Vihreiden Sofia Virran avustajat kävivät kiinni median edustajiin!
28
433
Vastaukset
- AnonyymiMontako aloitusta samasta aiheesta?Uudestaan ja uudestaan. Hanki elämä. - AnonyymiNiin monta aloitusta kuin tarvitaan .Ei kuitenkaan montaakaan verrattuna vihervasemmiston tehtailemien persu- ja purra aloitusten määrään. 
- Anonyymihanki metsä ja hakkaa se .. 
- AnonyymiEikö tämä ole sinusta tärkeä aihe keskustella? Sinusta on siis OK että puolueet hyökkäävät fyysisesti lehdistön edustajan kimppuun ja estävät tätä tekemästä työtään? Etkö sinä pidä lehdistönvapaudesta? Sofia Virran vihreät eivät ainakaan tunnu pitävän! Ihan Putinin venäjän menoa vihreillä! 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:hanki metsä ja hakkaa se .. Atte Harja-Anne ja Atte Joikha-Ailio menivät yhdessä metsään ja siellä sitten alkoi irstailu. 
- Anonyymivarmaan rosvoja harmittaa nämä aloitukset. 
- AnonyymiAtte, Atte, Atte, här igen, i-gen! 
- AnonyymiJuuri näin. 
 
- AnonyymiNiinpä. Jotkut toivoo ettei asiasta puhuttaisi vaikka siinä on paha ristiriita ja luonnontuho. 
- AnonyymiMediassa on vihervammaisia toimittajia. Yrittävät peitellä rikollisia vihreitä. - AnonyymiTämä on valitettavasti todistettu monen monta kertaa. Oma veikkaukseni on että seuraavaksi YLE:n toimesta alkaa Sofia Virran viher ja valkopesu puhtaaksi avohakkuista. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Tämä on valitettavasti todistettu monen monta kertaa. Oma veikkaukseni on että seuraavaksi YLE:n toimesta alkaa Sofia Virran viher ja valkopesu puhtaaksi avohakkuista. Atten-taat Harja-Vanne se munaa heilutti! 
 
- AnonyymiHyvä kun teet aloituksia aiheesta. Ihmisten täytyy Saada tietää mitä vihreät on. 
- AnonyymiNyt saivat seiskan kimppuun.... 
 Saamme kivoja uutisia
 Hallitus kiittää
- AnonyymiMoni median edustaja haluaisi käydä käsiksi Sohvin ulokkeisiin. - AnonyymiNo niin! 
 Nyt päästiin asiaan!
 Sohvilla on mahtavat ulokkeet ja niitä kun pääsis kopeloimaan...
 
- AnonyymiOrpon hallituksen syytä kun ei ole päätetty suojella Sofian puolison metsää, mutta kyllä Sofia ryhtyy vaatimaan että jonkun toisen omistama metsä suojellaan, korvaamaan hänen puolison suorittamien hakkuiden verran. 
- AnonyymiKyllä tämä on sellainen aihe mistä pitää puhua ja kovaan ääneen vaikka vihreät tätä vapaata keskustelua ja sananvapautta haluvatkin rajoittaa kaikin mahdollisin keinoin. Jopa fyysisesti toimittajien kimppuun käymällä. 
- AnonyymiVihreät on vaatineet hakkuiden vähentämistä ja suojelualueita lisää, koska heidän akendaansa kuuluu määrätä ja hallita muiden omistamat metsät. Uhkeilevat sanktioilla joita Suomi joutuu maksamaan vaikka Suomi on EU:n jäsenmaista yksi metsäisin. 
 Kaikissa soluissa on 18% hiiltä aineenvaihdunnan lopputuotteena syntynyt ylimääräinen hiilidioksiidi poistuu uloshengityksen mukana, hiilineutraalissa Suomessa hengitys on päästölähde. Suotakoon vihreille hurskastelu vallankäytön välineenä.
- AnonyymiKaikenlainen julkinen röyhtäily ja piereskely pitää heti kriminalisoida. 
- AnonyymiSyytteitä tulossa? 
- AnonyymiViherpuurot ovat tekopyhiä pas.... 
- Anonyymiddfr 
- AnonyymiNbn 
- AnonyymiMinä voisin käydä käsiksi Sohvin suloihin. 
- AnonyymiSofialla suuri pylly. 
- AnonyymiKiinni jäivät sellaisesta mistä muita syyttävät. Aukkohakkuut. - AnonyymiAukkoja on muutama Sofiallakin. Ne kiinnostaa. 
 
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset424935
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut183656
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti693453
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1012808
- SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensaSDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral862680
- IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k302630
- Anteeksi TAamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa161703
- En mä tahallani ole näin hankala.Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta161546
- Harmittaako mies, että yhteys katkesi?Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?2011438
- 1521321