Katsoin tossa studiota jossa eräs kommentaattori puhui taklauspelistä että sitä on osittain tullut naislätkään. Vielä kun koittaisi se päivä jolloin se taklauspeli tulee sallituksi. Odotan sitä päivää.
On mielestäni aika erikoista että naiset ei saa taklata. Höh.
Kirjoittaja Juha Pohjola
naislätkään saisi tulla kyllä taklaukset osaksi peliä
Anonyymi-ap
3
280
Vastaukset
- Anonyymi
Joissakin naisten liigoissa saa jo taklata, mm-kisoissa toistaiseksia ei saa.
- Anonyymi
Koskahan naiset rupeaa myllyttään nhl-tyyliin?
- Anonyymi
niinpåä ja tulis vielä ne enforcer-pellaajat =)
toivon niin
että roolipelaajat, ns tappelijat jotka suojelis omiaan. =)
Pelkkä ajatus kiinnostaa birusti. LOL
lapsenmielisillä aina hauskempaa
kirjoittaja Juha pohjola(Pohojola)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1418341Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047539Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot1045745Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,975656Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194840Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1472672Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys632519Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81495Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71454Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531349