Syötä iteee

Anonyymi-ap

Onko joku taas keksinyt palkata työvoimaa Filippiineiltä? Toivottavasti ei jopata Parkanon kaupungin hommiin/listoille. Ei saa siis mitenkään listautua kaupungin hommiin.

3

650

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      satonen sieltä kävi haeskelemassa halpatyövoimaa.kun suomalaisille pitäis maksaa normaali palkka .jos ne tulee tänne sillai että ovat filippiniläisen firman palveluksessa mutta vuorattu suomelle jolloin palkat menne sinne.ja kun tämä koko veivaus taas joskus tutkitaan saivat ehkä 4-6 euroo tunnille .työsopparis luki jotain 12-16 euroo mutta ne on vaan lukuja jotka ei ole totta.nähty monesti itäeurooppalaisten rakennusmiesten kanssa.tilille voi tulla normaali palkka mutta osa pitää maksaa johonkin.jos puhut kieltävät ja olet työtön ja takasi .jäi vain velat ei ne ole mitään ilmaisia toimistoja niissä maissa .sielä puristetaan työläisistä viimeisetkit hikipisarat.

      • Anonyymi

        Satonenko sen tänne kuljetteli samas kyytis, kun työläisiä Suomeen haeskeli? Minne muualle suomeen tuotiin "halpa työvoimaa"?


    • Anonyymi

      Tässähän voi olla myös paha ongelma. Osaavatko ne filippiiniläiset hoitsut järjestellä perättömiä ilmiantoja kuten nämä paikalliset lahkolaishoitsut? Ei päästä hakkaamaan kaikessa rahassa kotonaan asuvien ihmisten koteja säpäleiksi. Sehän vasta olisi ihan kamalaa. Kyllä lahkolaisten pitää saada pahaa tehdä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      1444
    2. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      53
      1354
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      105
      1105
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      121
      1061
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      76
      726
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      691
    7. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      562
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      107
      562
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      368
      548
    10. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      515
    Aihe