Syötä iteee

Anonyymi-ap

Onko joku taas keksinyt palkata työvoimaa Filippiineiltä? Toivottavasti ei jopata Parkanon kaupungin hommiin/listoille. Ei saa siis mitenkään listautua kaupungin hommiin.

3

628

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      satonen sieltä kävi haeskelemassa halpatyövoimaa.kun suomalaisille pitäis maksaa normaali palkka .jos ne tulee tänne sillai että ovat filippiniläisen firman palveluksessa mutta vuorattu suomelle jolloin palkat menne sinne.ja kun tämä koko veivaus taas joskus tutkitaan saivat ehkä 4-6 euroo tunnille .työsopparis luki jotain 12-16 euroo mutta ne on vaan lukuja jotka ei ole totta.nähty monesti itäeurooppalaisten rakennusmiesten kanssa.tilille voi tulla normaali palkka mutta osa pitää maksaa johonkin.jos puhut kieltävät ja olet työtön ja takasi .jäi vain velat ei ne ole mitään ilmaisia toimistoja niissä maissa .sielä puristetaan työläisistä viimeisetkit hikipisarat.

      • Anonyymi

        Satonenko sen tänne kuljetteli samas kyytis, kun työläisiä Suomeen haeskeli? Minne muualle suomeen tuotiin "halpa työvoimaa"?


    • Anonyymi

      Tässähän voi olla myös paha ongelma. Osaavatko ne filippiiniläiset hoitsut järjestellä perättömiä ilmiantoja kuten nämä paikalliset lahkolaishoitsut? Ei päästä hakkaamaan kaikessa rahassa kotonaan asuvien ihmisten koteja säpäleiksi. Sehän vasta olisi ihan kamalaa. Kyllä lahkolaisten pitää saada pahaa tehdä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4794
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3932
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3830
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      116
      2239
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1356
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1278
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      165
      1264
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      524
      1118
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1105
    Aihe