Syötä iteee

Anonyymi-ap

Onko joku taas keksinyt palkata työvoimaa Filippiineiltä? Toivottavasti ei jopata Parkanon kaupungin hommiin/listoille. Ei saa siis mitenkään listautua kaupungin hommiin.

3

572

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      satonen sieltä kävi haeskelemassa halpatyövoimaa.kun suomalaisille pitäis maksaa normaali palkka .jos ne tulee tänne sillai että ovat filippiniläisen firman palveluksessa mutta vuorattu suomelle jolloin palkat menne sinne.ja kun tämä koko veivaus taas joskus tutkitaan saivat ehkä 4-6 euroo tunnille .työsopparis luki jotain 12-16 euroo mutta ne on vaan lukuja jotka ei ole totta.nähty monesti itäeurooppalaisten rakennusmiesten kanssa.tilille voi tulla normaali palkka mutta osa pitää maksaa johonkin.jos puhut kieltävät ja olet työtön ja takasi .jäi vain velat ei ne ole mitään ilmaisia toimistoja niissä maissa .sielä puristetaan työläisistä viimeisetkit hikipisarat.

      • Anonyymi

        Satonenko sen tänne kuljetteli samas kyytis, kun työläisiä Suomeen haeskeli? Minne muualle suomeen tuotiin "halpa työvoimaa"?


    • Anonyymi

      Tässähän voi olla myös paha ongelma. Osaavatko ne filippiiniläiset hoitsut järjestellä perättömiä ilmiantoja kuten nämä paikalliset lahkolaishoitsut? Ei päästä hakkaamaan kaikessa rahassa kotonaan asuvien ihmisten koteja säpäleiksi. Sehän vasta olisi ihan kamalaa. Kyllä lahkolaisten pitää saada pahaa tehdä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      202
      6943
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4602
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      35
      4075
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      70
      3199
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1945
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1676
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1660
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1563
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1429
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1217
    Aihe