Persujen vaaliskandaali ei unohdu koskaan

Anonyymi-ap

Kaikki muut tärkeät uutiset hautautuvat persujen massiivisen vaalitappion alle.

18

153

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kansa ei äänestänyt. Huonosti järjestetty kaksoisvaalit. Vasemmistolaisia järjestäjiä?

      • Anonyymi

        Persut eivät äänestäneet. Eivät tukeneet puoluetta. Ne äänestivät, jotka halusivat muutosta. Persujen selitykset ontuvat sillä puolueen kannatus on yleisesti ollut laskussa. Syynä on huono politiikka ja luultavasti myös väärät henkilöt sitä tekemässä. Itse asiassa persupolitiikka kiteytyy näihin johtoporukan henkilöihin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Persut eivät äänestäneet. Eivät tukeneet puoluetta. Ne äänestivät, jotka halusivat muutosta. Persujen selitykset ontuvat sillä puolueen kannatus on yleisesti ollut laskussa. Syynä on huono politiikka ja luultavasti myös väärät henkilöt sitä tekemässä. Itse asiassa persupolitiikka kiteytyy näihin johtoporukan henkilöihin.

        Persuilta on kadonnut idea ja sisältö. Kahmivat vain valtaa ja etuja itselleen.

        Vennamon puolustama unohdettu kansa on unohdettu kokonaan. Purra kurittaa köyhiä ja sairaita, ja valmistelee yhä lisää veronalennuksia rikkaille.

        Persujen taannoinen vaalivoitto perustui Venäjän tänne 2015 puskemiin nuoriin miehiin, joista suuri osa ei ollut oikeasti pakolaisia. Sipilän hallitus yllätettiin täysin, ja persut hajosivat kahtia.
        Tekopakolaiset ja heihin kohdistunut vihakampanja siivittivät persujen uuden johdon vaalivoittoon.
        Sitten kansalle alkoi paljastua että kyse oli Venäjän tempusta. Viimeistään sitten, kun koko ongelma ratkesi Venäjän rajan sulkemisella.

        Tuulivoiman vastustaminen osoittautui virheeksi, kun sen ansiosta Suomen sähkön hinnat laskivat Euroopan kolmanneksi halvimmiksi, huolimatta Olkiluodon ydinvoimaloiden jatkuvista ongelmista.
        Lisäksi pikkukunnat ovat tienanneet voimaloiden kiinteistöveroilla ja vuokrilla.

        Nyt persut yrittävät kiilata mukaan Trumpin hallinnon valepropagandaan. Suurin osa suomalaisista vain nauraa näille salaliittoteorioille. Asiaa ei paranna se, että Purra ilmoittaa ihailevansa sekopäisesti käyttäytyvää Trumpia.

        Persuihin on liittynyt muista puolueista ulos heitettyjä änkyröitä. Meno kunnanvaltuustoissa on ollut niin vaikeaa, että suuri määrä persujen valtuutettuja on loikannut muihin puolueisiin. Siksi persujen ehdokkaiksi päätyi suuri määrä raskaistakin rikoksista tuomittuja ja syytettyjä.

        Aatteen kuolema näkyi vaalikampanjassa "pervoilun" vastustamisena, kunnes kävi ilmi että juuri persuissa oli eniten lasten ahdistelijoita.

        Sekoilun vastustaminen ei myöskään ollut uskottavaa ottaen huomioon persuedustajien sekoilut valtuustoissa ja eduskunnassa - kuten vasaralla päähän ja pistoolilla kadulla ammuskelu ym.

        Lopputulos on, että nykyiset persut edustavat kokoomuksestakin oikealla olevaa pientä äärioikeistoa. Tämä tulee johtamaan koko puolueen kuolemaan, kun vanhat kannattajat tajuavat miten on käynyt.


    • Anonyymi

      Vihervasemmisto varasti vaalit persuilta.

      • Anonyymi

        Kommenttisi "vaalien varastamisesta" on lainattu suoraan Trumpilta. Kukaan muu ei usko tätä oranssia sekopäätä. Eikä sinua.


    • Anonyymi

      Vandaaliskaalat ovat laajalti globaalit.
      GoFlowBal

      • Anonyymi

        Äärilaitaoikeistoa vastaan on protestoitu monissa msissa.


    • Anonyymi

      Hallituksen Kokoomuslainen politiikka ei kuitenkaan Kokoomuksen kannatusluvuissa näkynyt. Eikö olekin jännä juttu?

    • Anonyymi

      olisit valinnut persut , nyt sitten sinimusta liike ottaa heidän paikan ?

      • Anonyymi

        Sinimustat piiloutuvat persuihin. Marginaalisena ääriryhmänä siitä tuskin koskaan tulee tarpeeksi kannatusta saavaa puoluetta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinimustat piiloutuvat persuihin. Marginaalisena ääriryhmänä siitä tuskin koskaan tulee tarpeeksi kannatusta saavaa puoluetta.

        Rehellisillä kommunisteillakin on enemmän kannatusta kuin Lapuan liike nytillä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Rehellisillä kommunisteillakin on enemmän kannatusta kuin Lapuan liike nytillä.

        Kommarit tarjosivat kahvit äänestäjilleen Westendissä.


    • Anonyymi

      Vaalivalheilla ei voi useampia vaaleja peräjälkeen voittaa.

    • Anonyymi

      Valtakunnan politiikka tarvitsee Perussuomalaisia. Venäläiset ja kolmansien maiden muslimit tarvitsevat demareita, vasureita ja vihreitä. Suomen työelämässä olevat tarvitsevat Perussuomalaisia

      • Anonyymi

        Persut ovat kyykyttäneet työläisiä, työttömiä ja ay-liikettä. Nytkö taas yrittävät saada heiltä kannatusta?
        Kyllä tämäkin vaalitappio jää persujen historiaan.


      • Anonyymi

        Persuissa lymyilevä äärioikeisto on venäjämielisintä. Lähes kaikkien maiden äärioikeistoilla on yhteyksiä Venäjään.


    • Anonyymi

      Persujen antijytkylle nauretaan useita vuosia. Seuraaviin eduskuntavaaleihin asti, jolloin tulee entistä isompi tussahdus ja tuhnu.

      • Anonyymi

        Ei olisi kannattanut kyykyttää ja halveksia duunareita.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sun ja kaivattusi

      ikäero? Kumpi vanhempi, m vai n?
      Ikävä
      88
      1547
    2. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      11
      1425
    3. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      97
      1367
    4. Katsotko mieluiten

      Kaivatussasi mitä?
      Ikävä
      69
      1240
    5. Mikä on ollut

      Epämiellyttävin hetki sinun ja kaivattusi romanssissa?
      Ikävä
      115
      1129
    6. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      86
      1053
    7. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      69
      951
    8. Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan

      Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n
      Maailman menoa
      256
      938
    9. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      18
      905
    10. Pidätkö kaivatustasi

      Minkä vuoksi erityisesti? Mikä hänessä vetoaa?
      Ikävä
      34
      866
    Aihe