Peruspuurtajat

Puolueen ay- väki, ei tykkää että työmiestä rökitetään.
14347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Pahoin pelkään, että tuo on vain jonkinlainen performanssi, jolla laitetaan edes jotenkin vastaan. Saattaa säilyä kourallinen fanaattisia kulttilaisia joukoissa mukana. Eihän tuolla porukkalla tunnu olevan mitään sananvaltaa koko puolueessa. Luotu vain houkuttelemaan tyhmiä duunareita joukkoihin mukaan ampumaan itseään jalkaan.

Äänestä
  • Peruspuurtajat on puolueen ainoa moraalinen selkäranka

    Äänestä

Persujen hajoaminen sisältä käsin on alkanut.

Äänestä

Persu ei myy persettään. Antaa ilmaiseksi.

Äänestä
  • Hartaasti on Riikka Petterille antanutkin.

    Äänestä

Onko kukaan turvautunut. Peruspuurtajien lakimiespalveluihin työriidoissa

Äänestä
  • Persujen lakimies? Syyttää tuomaria suvakiksi kesken oikeudenkäynnin, häviää casen ja korkkaa lippuviinan.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Persujen lakimies? Syyttää tuomaria suvakiksi kesken oikeudenkäynnin, häviää casen ja korkkaa lippuviinan.

    Et ole kartalla ollenkaan peruspuurtajat kritisoi 88-bersuja

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Et ole kartalla ollenkaan peruspuurtajat kritisoi 88-bersuja

    Meinaatko että persuista voisi löytyä joku vastavoima nykyiselle eliitille? Jos löytyy niin lupaan palata persujen äänestäjäksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Meinaatko että persuista voisi löytyä joku vastavoima nykyiselle eliitille? Jos löytyy niin lupaan palata persujen äänestäjäksi.

    Näyttäis rehelliseltä porukalta vaativat paluuta alkuperäiseen ohjelmaan ennen valehteluita

    Äänestä

Mitäs Peruspuurtajat nyt aikovat, kun Purra vei ay-jäsenmaksuvähennysoikeuden pois?

Äänestä

Puurtajat ehdottaa että persujen jäsen.aksuille verovähennys. Ja reseptilääkkeet jakaantuneeseen mielialahöiriöön koko porukalke valtion piikkiin jako kunnissa keskeiselläpaikalla iltaisin ettei kulu kallista työaikaa

Äänestä

Kun puolueessa ei ole mitään AY-väkeä on vai väkeä joka dissaa oikeaa AY-väkeä. Ps. Pahoittelut jos paljastin että olet uskonut väärään puolueeseen.

Äänestä

Meikäläisen liittomaksuihin ei vaikuta Riikan puuhastelut yhtään mittään

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Puolueen ay- väki, ei tykkää että työmiestä rökitetään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu