olen nyt rehellinen pronssipelissä tuomarilinjan seurauksesta meillä kävi munkki

Anonyymi-ap

Toki fakta on myös se, että nousimme hienosti tasoihin ja voitimme ottelun. Toki pakko myöntää vaikka oon kova suomilätkäfani että rehellisyyden nimissä me hyödyimme siitä ettei meille vihelletty jäähyjä niin paljoa. Pari ihan selvää tuomari jätti viheltämättä.

Jokatapauksessa anyway hienoo että pronssimitalit tuli kaulaan! onneksi olokoon!

kirjoittaja Juha Pohjola

2

89

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jep. Hieman "filunkipelillä" pronssilätkät tuli. Tuomareita ei ainakaan sovi syyttää kotiinpäin vedosta.
      Mutta noin muutoin tuo naislätkä on Pohjois-Amerikan ja Euroopan jengien välillä sarjaa äidit vastaan tyttäret. Pronssijoukkue Suomen saldon Pohjois-Amerikan joukkueita vastaan; kolme kertaa pataan maalisuhteella 20-2! Tasoero on valtava, isolla veellä.

      • Anonyymi

        tosin huomauttaisin viime pelissä kanukkeja vastaan oltiin hyvin mukana toka erän loppuun asti kunnes älytön virhe suomen päävalmentajalta kun haastoi tilanteen että näki sen paitsiona että käsittämätön munaus meijän koutsilta. Mediassa noora räty(ex-kiekkoilija) kritisoi myös tiukkaan sävyyn sitä samaa asiaa kuin minä nyt.

        Fakta on toki myönnän se, että kanada ja USA on liian ylivertaisia suhtteesa muihin. Se on tosi tylsää.

        Juha


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      393
      2020
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      12
      1849
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      242
      1367
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      77
      999
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      52
      961
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      402
      928
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      33
      765
    8. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      759
    9. Hyvää yötä mies

      Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo
      Tunteet
      70
      714
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      63
      713
    Aihe