Nykyään saa lukea juttuja joissa kiireelliset kun ns. hätä tapaukset Häkessä luokitellaan C kiireellisyys luokkaan eli ei mitään kiirettä vaikka oikeasti olisi.
Nykyään kun soittaa 112 niin täytyy teeskennellä että välillä lähtee taju ja vaarassa lähteä henkikin. Muutoin ei saa ambulanssia paikalle ainakaan nopeasti.
Ambulanssin hälyttäminen
11
506
Vastaukset
- Anonyymi
Silti ne saattaa jättää sinut oman onnesi nojaan. käyvät ambulanssilla katsomassa, antavat jonkun pillerin ja ajavat pois eivätkä ota sinua kyytiin. Nimimerkillä "kokemusta on"
- Anonyymi
Antoivatko sinisen vai punaisen pillerin?
(Viittaus Matrix elokuvaan, jos muuten meni ohi.) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Antoivatko sinisen vai punaisen pillerin?
(Viittaus Matrix elokuvaan, jos muuten meni ohi.)Olitko syyttömien niskaan peitealibeiksi työharjoittelussa puhdasoppisia tiedustellaksesi ja kun havaittiin epätavallisuus päättyikin jo.
- Anonyymi
Pitää osata näytellä vaikka tajutonta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitää osata näytellä vaikka tajutonta.
Ne mittaa pulssin ja huomaa, että et oo oikeesti tajuton. Eivät ota kyytiin ja lasku tulee perästä.
- Anonyymi
Juu. Ei ne tule tai ainakaan ota kyytiin
- Anonyymi
Jos vaikka hälytysvalot päällä ei lähde ohittamaan vaikka tietä annettaisiinkin vaan jää käkkimään ohitettuaan toisen pääsiäispäivän aikana..
- Anonyymi
Se on se alku kuulustelu niin maan perusteellista ja tarkkaa että puolituntinen käy lyhyeksi. Sitte aletaan konsultoimaan tartisko sitä ambulanssia vai olisko joku taksi saatavissa. Sitte tulee se iso AHAA: Olisko sukulainen tai naapuri joka voisi homman hoitaa? Sitte vielä viimenen kysymys: Hengittääkös se kuitenki?
- Anonyymi
Äänensävy on tärkein joista voi tulkita millä tuulella päivystäjä on etenkin kun päivystäjä kuulee henkilön nimen puhelun alussa.
- Anonyymi
Kun soitat 112 niin puhu heikolla äänellä ja pidä välillä puheessa katkoja.
Jonkin ajan kuluttua kun olet pyytänyt ambulanssia ja ehtinyt kertoa osoitteen niin pidä pidempi tauko puheessa ja ole kaatuvinasi tai putoa ikään kuin tuolilta ja anna kännykän pudota lattialle mutta älä sulje puhelinta mutta älä vastaa enää siihen, jää odottamaan ambulanssia.
- Anonyymi
Eipä ole näkynyt
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1397648KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4237091Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693623Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521383256Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092784Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään442318- 1261926
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231793Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv261566Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821457