Entinen Jääkiekon pelaaja ei pitkään istu vankilassa

Anonyymi-ap

6

220

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei se, että hän on entinen jääkiekkoilija, vaikuta tuohon mitenkään, sama juttu kaikilla ensikertalaisilla.

    • Anonyymi

      Ehkä herättää myös muut miehet tällainen, varsinkin heidät, jotka kokevat olevansa niitä ytmejä? Pelurit pelaa omilla säännöillään, mutta tehtiinkö Hannusta varoittava esimerkki myös muille hänen kaltaisille, joilla on ollut menestystä taustalla?

      • Anonyymi

        Vappu tulee ja varovainen saa olla, kenen seuraan uskaltaa heittäytyä? Vappuromanssit mahdollistaa asioita, samalla luo pelon ilmapiiriä siitä, josko satunnainen kumppani onkin kostonhaluinen ja petollinen tuttavuus myöhemmin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vappu tulee ja varovainen saa olla, kenen seuraan uskaltaa heittäytyä? Vappuromanssit mahdollistaa asioita, samalla luo pelon ilmapiiriä siitä, josko satunnainen kumppani onkin kostonhaluinen ja petollinen tuttavuus myöhemmin?

        Malmin sairaalan lähettyvillä oleva tapaus tämän rinnalla tuntuu paljon pahemmalta tapaukselta ja miehet eivät saaneet siitä mitään rangaistusta. Tarkoittaako tämä sitä, että miesten kannattaa aina porukalla iskee naiseen kiinni?

        Suunnitella etukäteen teko ja toteuttaa yhdessä julma teko ja hyvällä tarinalla päästä kuin koira veräjästä? Menee itsellä yli ymmärryksen, miten voi näin eri tavoin tuomita asioita? Humalaan juotettu nainen joutuu aina maksamaan kovemman hinnan kokemastaan näköjään?


    • Anonyymi
      • Anonyymi00007

        Pikkarainen selittelee kuten Petäjä Lahdessa 2001.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      141
      1563
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1081
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      69
      946
    4. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      296
      820
    5. 68
      743
    6. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      56
      723
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      37
      629
    8. Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"

      Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi
      Tanssii tähtien kanssa
      7
      591
    9. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      60
      587
    10. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      571
    Aihe