Ollaan taas oikeen oikeuden mukaisia ja köyhien puolella
Kyllä meillä onkin varaa
Anonyymi-ap
15226
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Meillä onkin äärioikeisto diktatuuri hallitus jossa rikkaat saa kaikki kansan rahat kuin venäjälläkin
Köyhät ja työläiset syväkyykkyyn
Meillä ei ole diktatuuria vaan kansan valitsema hallinto! Nyt se on vielä paremmin kohdallaan kuin vaikka Rinne - Marin kaudella.
Jostain luin että Orpo sanoi että nyt tämän hallituksen aikana voidaan keskustella mutta ei neuvotella kuten demokratiassa oli tapana, ja seuraukset tunnetaan. No jokainen tietysti muistaa miten demokratiassa työelämässäkin edettiin kun hyvinvointi Suomea rakennettiin,
Aika lähellä tämän hallituksen aikana mennään kuin itänaapurissa aina ollaan menty, jos ei jopa ihan samoin.
Demokratiassahan tarvitaan päätöksiin enemmistö ja sellainen on aina vielä tämänkin hallituksen päätöksille löytynyt eli olemme demokratiassa vakaasti vaikka vasurit eivät niin isosti voikaan pilata maatamme!
Valittu hallitus kun toteuttaa omaa politiikkaansa ei sitä jota vaalissa lupasi
Kusettjameiisto hallitus joka pettänyt kaikki vaalilupauksia
Äänestäjille oikeismpeeutaa äänensä ja takuu äänestämiseen
Vaikka on satatuhatta työtöntä enemmän ja köyhyys ja osattomuus kasvaa ?????
YXKAXEX, Extyökkäri, karva.naamarin toiveuni ????
Oikeisto: Heikot sortuu elon tiellä, herrat senkun porskuttaa! 💀 💀 💀 💀 💀
Nauttikaa enjoy
Vai oli vaalit Orpon mielestä kansanvallan karkelot. Tässä toinen ylimielinen Purran lisäksi.
Oikeisto näyttänyt mitä mieltä on kansasta, hyi hemmetti että sylettää tommoset ruikut.
Suomen kansa ovat ne ihmiset jotka täällä laillisesti asuvat! Onko tuo nyt ihmeellistä?
Kun puhutaan kansan mielipiteestä niin se ei tarkoita minkään vähemmistön ideaa vaan enemmistön. Kansanedustuslaitos edustaa kansaa ja se tekee päätökset kansan nimissä ollen kansaa edustavien kansoittama. Jos asian hyväksyy eduskunnan enemmistö se on kansan mielen mukainen ja demokraattinen ratkaisu! Miksi se on sinulle niin vaikeaa ymmärtää?
Huomaa vielä sekin, että oikeisto on myös osa kansaa ja vielä se tärkeämpi osa!!!
Et sinäkään ilman oikeistoa hyvin voisi, pääosa työstäkin kun tehdään oikeiston aikaansaamissa työpaikoissa kun tuottavasta työstä puhutaan!
Köyhät on sortoa varten,Purra ja Orpo!
Ekonomistien talouspolitiikaa on ostovoima, talouskasvu ja työttömien kyykyttäminen sekä sosiaaliturvan leikkaminen. Varmaan Hankenin kauppakorkeakoulun entisiä oppilaita. Unohtavat kaiken sen mikä ei näy talouskirjanpidossa, mutta jonka varassa kansalaiset elävät ja millä kykenevät yhteiskuntaa rakentamaan. Jostakinhan tämän Kansallinen Kokoomus politiikkaansa ammentaa.
Hallitus on pystytetty hiekalle.
Kuperkeikka semmoisesta tulee.
Työttömät maksavat veroalen. Työpaikat romahtaneet.
Ennen vanhaan tällänen olisi johtanut kapinaan!