Kyllä meillä onkin varaa
Ollaan taas oikeen oikeuden mukaisia ja köyhien puolella
Kyllä meillä onkin varaa Ollaan taas oikeen oikeuden mukaisia ja köyhien puolella
6
73
Vastaukset
- Anonyymi
Ei käy ! Eliitin täytyy ehkä luopua yhestä kaviaaripurkista kuukaudessa ! Se ei käy .! Ei , ei käy !
- Anonyymi
Tämä hallitus vihaa työtätevää väestöä. Yrityksille, rikkaille ja opti saajille verohelpotus. Ja sak maksaa.kitoos tunari OrpoPurra
- Anonyymi
Aina on oltu köyhien puolella.
Missä muualla maailmassa saa ilmaisen asunnon, terveydenhoidon, koulutuksen ja vielä 600 euroa taskurahaa joka kuukausi?
Meidän köyhät olisivat monessa maassa rikkaita.- Anonyymi
No, mitä ehdotat? Köyhät kerjäämään ja kiertämäään talosta toiseen, slummikylät kotimaisemillasi, näpistely ja ryöstöt, huumekauppa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No, mitä ehdotat? Köyhät kerjäämään ja kiertämäään talosta toiseen, slummikylät kotimaisemillasi, näpistely ja ryöstöt, huumekauppa?
Tehdään kuten ennen.
Köyhät töihin maatiloille rengeiksi ja piioiksi.
Ruoka palkalla. Asunto talon puolesta.
Vanhat ja vammaiset myydään huutokaupalla kuka halvemmalla hoitaa.
(viimeinen jo toteutunut, omaishoito) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No, mitä ehdotat? Köyhät kerjäämään ja kiertämäään talosta toiseen, slummikylät kotimaisemillasi, näpistely ja ryöstöt, huumekauppa?
Tehdään kuten ennen.
Köyhät maaseudulle talollisille töihin ruoka ja asuntopalkalla.
Vanhukset myydään niille, jotka halvimmalla hoitavat.
Tämä asia on jo ratkaistu kun on omaishoitajat.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1822673Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2301467Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus841340- 801225
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e401206Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1401106Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin111042Kostan sulle vielä sen älyttömän julkisen nöyryytyksen
Onneksi on lentokentällä kavereita... Kosto tulee olemaan muuten korkojen kanssa.36922Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze116920Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät78820