Itkettää ja kiukuttaa puolueen kohtalo, miksi meidät petettiin me uskottiin Riikkaan ja Mestariin kuin jumaliimme!
Loppuromahdus
Anonyymi-ap
18278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Tässä vaiheessa on vielä luvassa lutuisia lehtijuttuja Riikasta ja monista muista persuista.
Keskisarja mölisee sekavia edustaen omalla tavallaan persujen perinteistä protestisiipeä.
Kutistuneessa puolueessa on vielä toivoa ja uskoa tulevaan, kun puoluetukimiljoonilla ostellaan porvareille myötäkarvaisia tutkimuksi julkaistavaksi. Yleensä tämä on kokoomuksen ja sen viestintätoimistojen omaa kenttää, mutta nyt ps kantaa euronsa kekoon.
Persupuolue uskoo näillä keinoilla kusettavansa riittävän määrän kansaa äänestämään persuille kelpo tuloksen 2027 vaaleissa.
Pääongelmaansa ei persueliitti ole julkisuudessa pohtinut. Puolue on pettänyt köyhät, sairaat ja duunarit pitäen tiukasti varakkaiden puolta eli mistä äänestäjät pettettyjen tilalle?
ylr valehtelle kume olaan oikesti suamen surin pulue siksi yly tätyy lopetaa
hyvin ne on lamassa toimineet 🤔 onneksi ei ollut debiili demarit vallassa
Hallituksen toimet syventävät ja pitkittävät lamaa.
Älä luota pelkästään persujen mediaan ja someen. Googleta vähän laajemmin. Voit vaikka viisastua.
Ei tuo mitään taloudesta ymmärrä vaikka kuinka googlettaisi. Se vain palvoo poliittista lahkojohtajaansa faktoista välittämättä.
Aloittaja: on vain yksi Jumala.
Persuilla Mestari on Jumalan yläpuolella.
Persun ei tarvitse olla älykääpiö, mutta se tekee puoluetoiminan mielekkäämmäksi.
Miksei persuista löydy työelämäosaajaa? Putkonen on ainoa ja hänkin SDP taustainen puolueloikkari.
Mamujen vihaaminen ei ole työtä. Ja suurin osa persuista on työtä vieroksuvia luusereita.
Persujen cv:stä ei löydy työelämäkokemusta koska cv:t = blänk
Koska olen jo ehtinyt unohtaa, voisiko joku muistuttaa minua Purran työkokemuksesta?
Mestari pihalle ja puoluejohto vaihtoon.
Keskisarja puheenjohtajaksi , Työmies Putkonen ja Sahuri Hakkarainen varapuheenjohtajiksi. Silloin persut singahtaa jonnekin raketinlailla ;)
Takaisin EU-parlamentin venäjämieliseen ryhmään?
Työmies on hälyytetty hätiin, tästä alkaa nousu kun työmies-keskisarja pari pääsee vauhtiin!!
Eläkeläisen ja päävikaisen johdolla? Khihihihihiiiii.......
Meidän viimeinen toivo oli et Timo pelastais tän puolueenhylyn mut sitten tapahtui se kaikkein pahin: Timo meni vihollisen leiriin ja koko maailma romahti.
Tästä ei enää nousta. RIP persut ':(
Se on nyt loppu, on kannatuksemmekin nyt loppu. On nyt loppu, puolueemme loppu, voiih, ja kaikkein pahin, on myös hillotolppammekin loppu. Mutta on yksi mikä ei ole loppu, se on hoppu, joka työhön vie. Kun ei tiemme, sinne kuitenkaan vie. Emme edes tiedä, persuina , se mikä lie.