Aksolotlin "ruoka-ajat??"

Heips!

Mulla on kaksi albiinoaksoa, aika pieniä vielä. :)

Aksot on ollut meillä reilu pariviikkoa, ja olen yrittänyt eripuolilta kysellä että onko noille jotain suotuisaa ruokailuaikaa? ja kuinka usein pitää syöttää?

tiedän tiedän ja olenkin etsinyt tietoa kaikkialta ja kysellytkin mutta kaikkialla kerrotaan vaan että mitä niille voi syöttää mutta mistään ei oikein saa suoraa vastausta että kuinka usein..

itse olen noita syöttänyt kerran päivässä illalla noin klo:19.00 pintaan.. ja pitänyt viikossa aina yhden paastopäivän, yleensä sunnuntain..

Osaisiko joku kertoo että onko ruokkimismetodissani jotain pielessä ja pitäiskö ruokkia useemmin?

Kiitoksia jo etukäteen..

2

567

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Zuuls

      Kuulostaa ihan oikealta tuo sinun ruokintasi. Mitään varsinaisia ruokinta-aikoja nyt ei ole varmasti "säädettykkään". :)

      • no hyvä.. ja kiitoksia kovasti vastauksestasi.. :)
        T:Nora


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      24
      1546
    2. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      68
      1367
    3. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      96
      1161
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      73
      1092
    5. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      779
    6. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      738
    7. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      48
      727
    8. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      43
      646
    9. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      63
      646
    10. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      629
    Aihe