Oikeudenmukainen rauha

Anonyymi-ap

Trumpin ja USAn nykyisen johdon mielestä on oikeudenmukaista että toiseen , pienempään maahan hyökännyt suurvalta, kuten Venäjä saa ” rauhan sopimuksessa” kaikki valloittamansa maat ja muitakin haluamiaan etuja sekä se valtio, joka ” olevinaan auttaa rauhan aikaansaamisessa” saa palkinnoksi hävinneeltä maalta esim maametalleja. Tällä muka ” rauhan sopimuksella ” Trump porukoineen = jenkit takaavat itselleen samat oikeudet , kun alkavat ottaa esim Tanskalta Grönlannin, Gazan j Panamalta kanavan yms mitä Trump on jo julistanut heille kuuluvaksi.
Hyväksyvätkö muut maat tällaiset sopimukset ” rauhasta” ?
Jos näin käy, niin pienissä maissa ihmisille elämä muuttuu ” venäläiseksi ruletiksi ” + ” jenkkiläiseksi rauhan työksi ”.

4

111

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomi on seuraava jaettava.

    • Anonyymi

      Ilmankos Orpo- Purra hallitus haluaa varakkaille mahdollisemman paljon” massia ” ennenkuin Suomi poistuu maailman kartalta.
      Köyhät jäävät tänne jaettavaan Suomeen ja rikkaat lentävät kohti auringon nousua.

    • Anonyymi

      Suomihan on Stubbin johdolla valmistautunut tulemaan Jenkkien köyhimmäksi osavaltioksi. Orjatyövoimaa järjestellään jo. Ja köyhät kerjuulle. Niinhän se jenkeissäkin on järjestetty…. Se kun on Persu -Orpon ihanne yhteiskunta.

      • Anonyymi

        Taitaa edelleen olla kuitenkin kansan valitsema eduskunta kun asiat hyväksyy tai jättää hyväksymättä. Ei Stubbelo tai Orpo mitään yksikseen päätä, kuten ei vasurien super-sannakaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      223
      4111
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2593
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1298
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1037
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      913
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      896
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      891
    Aihe