Trumpin ja USAn nykyisen johdon mielestä on oikeudenmukaista että toiseen , pienempään maahan hyökännyt suurvalta, kuten Venäjä saa ” rauhan sopimuksessa” kaikki valloittamansa maat ja muitakin haluamiaan etuja sekä se valtio, joka ” olevinaan auttaa rauhan aikaansaamisessa” saa palkinnoksi hävinneeltä maalta esim maametalleja. Tällä muka ” rauhan sopimuksella ” Trump porukoineen = jenkit takaavat itselleen samat oikeudet , kun alkavat ottaa esim Tanskalta Grönlannin, Gazan j Panamalta kanavan yms mitä Trump on jo julistanut heille kuuluvaksi.
Hyväksyvätkö muut maat tällaiset sopimukset ” rauhasta” ?
Jos näin käy, niin pienissä maissa ihmisille elämä muuttuu ” venäläiseksi ruletiksi ” + ” jenkkiläiseksi rauhan työksi ”.
Oikeudenmukainen rauha
4
111
Vastaukset
- Anonyymi
Suomi on seuraava jaettava.
- Anonyymi
Ilmankos Orpo- Purra hallitus haluaa varakkaille mahdollisemman paljon” massia ” ennenkuin Suomi poistuu maailman kartalta.
Köyhät jäävät tänne jaettavaan Suomeen ja rikkaat lentävät kohti auringon nousua. - Anonyymi
Suomihan on Stubbin johdolla valmistautunut tulemaan Jenkkien köyhimmäksi osavaltioksi. Orjatyövoimaa järjestellään jo. Ja köyhät kerjuulle. Niinhän se jenkeissäkin on järjestetty…. Se kun on Persu -Orpon ihanne yhteiskunta.
- Anonyymi
Taitaa edelleen olla kuitenkin kansan valitsema eduskunta kun asiat hyväksyy tai jättää hyväksymättä. Ei Stubbelo tai Orpo mitään yksikseen päätä, kuten ei vasurien super-sannakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2234111Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112593Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382325Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811416Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te861298- 481159
- 751037
- 59913
- 45896
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58891