Luokkayhteiskunta tulossa

Perussuomalaisten linjausten johdosta, Suomeen on muodostumassa luokkayhteiskunta. Rikkaille helpotuksia ja koulutuksesta leikataan sekä yksinyrittäviä rangaistaan mm. arvonlisäveron alarajahuojennuksen poistolla.

Kannattiko äänestää?
7175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Minäkin olen huomannut ainakin kaksi luokkakuntaa jo
eläinten rääkkääjät ja ihmisten rääkkääjät

Äänestä

Riikka tekee kokoomuslaista politiikkaa.
On varmasti ehdolla kokoomuksen riveissä seuraavissa vaaleissa

Äänestä
  • Mihin luokkaan persut kuuluvat?
    Ei mihinkään.
    Persu Homma on luokatonta.

    Äänestä

Koska psykiatri oli todennut Ranskan pankin pankkimaailman pahimmaksi psykoosiksi koskaan. Ranskan pankki on käsite pankkimaailmassa ja se tarkoittaa sitä, että pankkia johdetaan pankkistoorin kanssa. Se on kuin kirjan kirjoittamista. Pankki on lähempänä hallinnollista instituuttia, eikä pankin tarkoituksena ole rikastua tekemällä rahalla lisärahaa. Koska on oma valuutta, niin kuin Nordeassa on euro oma valuutta ja EU oma suurvalta.

Paloma oli huomannut, ettei New Yorkissa ollut yhtään samanlaista ja sen vuoksi Nordea piti lakkauttaa. Pankkistoori perustuu arvoihin, muilla on aatteita, joihin pankissa voidaan suhtautua hyvinkin kriittisesti. On kunnia-asioita ja moraalia, velvoitteita ja viitsimistä sen suhteen, mihin viitsii antaa rahaa. Pankkistooria johdetaan melko tunteettomasti ja epäempaattisesti, koska pankki on moraalinvartijan asemassa. Pankkistoorin kanssa johdettu pankki sopii hyvin rahan kanssa yhteen, koska pankkirosvojen saama likainen raha aiheuttaa vain sairastumisia. Rahaan perustuvasta moraalista on sanottu. On siitä varoitettu, mutta psykiatri luuli pankkistoorin kanssa johdettu pankkia huumoriviihteeksi. Se häntä viihdytti ihan.

Love story se ei ole, eikä petturien päiväkirjamerkintä siitä kuka petti ja ketä. Pankkiirin vaimon rumaksi haukkuminen on pahempi asia kuin sänkyyn saaminen. Pankilla on oma kauneusihanne ja sen vuoksi kunnianloukkauksesta on sanottu, vaikka se sana on vähättelyä. Pankkia ei edes kannata pitää, jos ei kukaan yhtään arvosta pankkiirin vaimon kauneutta. Eeva-vaimo oli Lärvisenä kaapattu rumuuden takia.

Pankkistoori pitää aina myös tiivistää yhteen lauseeseen. Nordeassa se lause on se, ettei edes Eero-poika kelvannut. Eeva on kokenut niin kovia ja häntä on kohdeltu niin huonosti, että nyt Nordean lakkauttamisen aiheuttaman aivojen romahduksen ajaksi hänet on kapaloitu käärinliinoihin ihottuman hoitamiseksi Lärvisen toukkana. Hän keskittyy vain oman kauneutensa hoitamiseen ja pankkistooriin kuuluu pankin lakkauttamisen yhteydessä pankkiirin vaimon hengen pelastaminen. Vaimo ei saa kuolla pankin lakkauttamisen takia.

Äänestä

Ollu aina koskaan ole missään välissä minneen edes hävinny

Äänestä

Jokaisen äänestäjän luulisi tietävän, että kuolleilla lähisukulaisilla ja perillisillä ei alue- ja kuntavaaleissa ääniä saatu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Perussuomalaisten linjausten johdosta, Suomeen on muodostumassa luokkayhteiskunta. Rikkaille helpotuksia ja koulutuksesta leikataan sekä yksinyrittäviä rangaistaan mm. arvonlisäveron alarajahuojennuksen poistolla.

Kannattiko äänestää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu