Koiralehti Karjalainen

Karjalainen-läpyskässä vain piskijuttuja ja sähköautoesittelyjä, sun muuta viherpiiperrystä.
Ihan turha lehti, joka ei edes ilmesty 2 kk vuodesta!
9184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Luet kuitenkin Karjalaista.

Äänestä
  • Minäkin selaan sitä joskus - hyvin harvoin, jos se sattuu olemaan jossakin kahvilassa. Iso Myyn käytävän tyrkyttäjiltä en sitä enää ota. Tunkekoot ne läpyskät sinne Noljakan kierrätyslaatikoihin.
    Niillä harvoilla kerroilla, kun sen avaan olen voinut todeta, että tuo lehti on muuttunut sisällöltään ihan naurettavaksi.
    Tilaus loppui jo yli kolme vuotta sitten, eikä paluuta ole. Sanoisinko, että tilauksen lopettaja ei menetä mitään, mutta voittaa aina.

    Äänestä

  • Vielä, tilauksen päättymiseen asti.

    Äänestä

Surkiaksi on mennyt, sunnuntaisin ei ilmesty kun joutaisi lukemaan, juhlapyhien aikoina jouluna, pääsiäisenä juhannuksena on monta päivää peräkkäin ettei ilmesty plus jotkin muutkin ilmestymättömät arkipyhät. Saattaapi olla lähellä totuutta tuo että vuodesta yhteensä 2 kuukautta ei ilmesty.
Vuosikerta pitäisi nimetä kymmenkuukautiseksi ja hintaa laskea vastaavasti 16,7%, en kyllä tiedä olisiko sittenkään hintansa väärti kun nyt tarjoushintainenkin vuosikerta maksaa lipo 400 euroa, se on aika iso raha moisesta mediasta.

Äänestä

Pitäisikö Karjalaisessa olla Gay-sivut. Saisit sinäkin jotain mielenkiintoista lukemista.

Äänestä
  • Kummallista että gay-sivut tulivat mieleesi... No, makunsa kullakin.

    Äänestä

Karjalainen joutaisi lopettaa. Samaa propagandaa tulee tv:stä joka hetki tuutin täydeltä. Kuolinilmoitustenkaan takia ei kannata lukea. Ihmisillä ei ole enää varaa laittaa edes kuolinilmoituksia lehteen ja kyllä tuttujen kuolemasta kuulee muutenkin.

Äänestä

Kyllä se Koivumaa saa sen lopetettua !

Äänestä

Karjalainen? 2-3 päivää vanhoja uutisia? Vieläkö niistä pitäisi maksaa jotakin?
Joskus olen ottanut punapaitapojilta lehden, mutta pikaisella vilkaisulla jo selviää että nämä uutiset olen lukenut jo toissapäivänä. Näyttää että ihmiset eivät enää anna edes kuolinilmoituksia tuohon lehteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Karjalainen-läpyskässä vain piskijuttuja ja sähköautoesittelyjä, sun muuta viherpiiperrystä.
Ihan turha lehti, joka ei edes ilmesty 2 kk vuodesta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu