Kuuluuko mopot teille sisälle? Kuuluuko mopot kesään? Mitä mieltä olet mopoista ja miten koet ne omassa elämässäsi?
Mopot Lempäälässä
19
682
Vastaukset
- Anonyymi
Vallanneet yksityistiet ja asuntoalueet. Huumerikolliset kuskaavat näillä pöljillä pakettejaan. Kuljetaan samaa tienpätkää ees-taas. Keulitaan ajoradalla ja temppuillaan tiellä.
- Anonyymi
Nuorisoa täytyy ymmärtää.
- Anonyymi
Jos rikkovat sääntöjä, niin ymmärrystä ei heru.
- Anonyymi
Muuten hyvä, mutta valot pitäisi olla kunnossa ja rekisterikilpikin olisi hyvä olla takana paikoillaan.
- Anonyymi
Mopot ei kuulu sisälle. Niiden paikka on ulkona pihalla tai autotallissa.
- Anonyymi
Jos mopoilijat toimivat liikennesääntöjen ja tieliikennelain mukaan, niin ei ole valittamisen aihetta. Jos taas eivät niin tee, niin se on sitten seikka erikseen.
- Anonyymi
Mönkijät eli maataloustraktorit ne vasta hirveetä meteliä pitää. Miksi muuten verottaja ei puutu näihin maatiloille alv vähennyksen hyödyn takia ostettuihin menopeleihin.Lapsethan niillä ajelee hupia ,eikä se ole mitään maatilan elinkeinon harjoittamiseen viittaavaa ajoa. Sehän on veropetos jos alvi vähennykset kirjataan mukulan lelustakin. Taidan kanssa ostaa kalliin mönkijän yritykseni nimiin. ja ilmoitan verottajalle että yritykseni urakoi sillä pellon kyntöjä ym rahtihommia .
- Anonyymi
Ainakin rikkaat pyrkivät monesti välttelemään veroja kaikin keinoin. Valtiolta jää kymmeniä miljoonia saatavia saamatta joka vuosi erilaisten veronkiertojen vuoksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ainakin rikkaat pyrkivät monesti välttelemään veroja kaikin keinoin. Valtiolta jää kymmeniä miljoonia saatavia saamatta joka vuosi erilaisten veronkiertojen vuoksi.
Se on ihan luonnollista, kun valtio verottaa liikaa. Sosiaalituet pois vaan ja verot alas, niin rahat jää niille, joille se kuuluu: työtä tekeville, eikä sosiaalipummeille ja loisille.
- Anonyymi
Yläasteen ja lukion parkkipaikoilla melkoinen määrä alv vähennyskelpoista kalustoa. No pian alkaa toukotyöt,ehkä silloin parkkipaikalle jää ne mitkä on ostettu omilla rahoilla.
- Anonyymi
Näyttää niillä hyvin huumeet kulkevan. Pappa jenkiläiset määrää.
- Anonyymi
Eipä ole häirinneet. Kyllähän niitä tuos kulkee ja jossakinhan nuorten pitää olla ja ajella.
- Anonyymi
Mopot kuuluu teille. Siellä niillä kuuluu ajaa.
- Anonyymi
Ja mönkijät kuuluu maastoon ja maatiloille .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja mönkijät kuuluu maastoon ja maatiloille .
Baarista tulee joskus ulos mönkijöitä, neliveto päällä.
- Anonyymi
Bensankatku tulee asuntoon, kun päristelevät. Ei haittaa. Tosi vähän ja harvoin päristelevät. Parempi, että ajavat mopoilla kuin tekevät mitään pahuuksia. Antaa nuorten harrastaa.
- Anonyymi
Saako ajokortiton vanhus ajaa mopoautolla , vai pitääkö ennen 1984 syntyneenkin hommata sen takia uudestaan jo menetetty ajokortti?.
- Anonyymi00019
Kauniit naiset valmiina chattiin 💦 Tule mukaan! https://Jasmine.hoty.lat/Jasmine#/?/?/4jkpwfe02
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1328396Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur5017656SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2225719Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en974785Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474664Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su1704517Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1104497Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p254375Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr144216Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03850