Romuautot talojen pihoissa..

Joillakin on useita romuautoja pihassa. Oikea autotarha.. Ihmettelen vaan kun eivät myy niitä romikselle, ja hanki niistä näin rahaa ? Mitä sillä romuautotarhalla tekee ?? #Romut rahaksi.
5318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jokamiesluokka vaatii rakennusmateriaalia.

Äänestä

"Siivoamiseen voi velvoittaa

Kiinteistön omistajien suhtautuminen viranomaisten antamiin siivouskehotuksiin vaihtelee. Ympäristönsuojelutarkastaja joutuu joskus vihanpurkauksen kohteeksi, mutta useimmiten keskustelu sujuu asiallisesti.

Ensin tarkastuksessa annetaan määräaika alueen siistimiseksi ja jos tätä ei noudateta, annetaan kirjallinen kehotus.

Mikäli muu ei auta, niin lopuksi otetaan käyttöön pakkokeinot, jolloin kiinteistön omistajaa kehotetaan siivoamaan nurkkansa uhkasakon uhalla."

Ilmoitus kunnalle/kaupungille, niin siitä se lähtee.

Äänestä
  • Taisit paljastaa itsesi...oletko se punaisen talon isomahainen mies, jonka oma piha kuin kaatopaikka?

    Äänestä

Toivottavasti kaupunki hoitaa pylväiden puolikkaat lähdeniitystä pois , ne katkaistiin katuvalo remontissa viime kesänä ja niitä töröttelee pitkin lähdeniittyä

Äänestä
  • missä kohtaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Joillakin on useita romuautoja pihassa. Oikea autotarha.. Ihmettelen vaan kun eivät myy niitä romikselle, ja hanki niistä näin rahaa ? Mitä sillä romuautotarhalla tekee ?? #Romut rahaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu