Etten ole enempään pystynyt ja rakastan yli kaiken sitä sun luonnetta sen mitä tunnen. Siihen rakastuin silloin. Ensimmäisenä ajattelin että olet aivan ihana ❤️
Olen katkera itselleni
Anonyymi-ap
21853
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Älä ole katkera. Rakastan sua ja saisit minut omaksesi ihan kokonaan. Itse olet vielä ihanampi. ❤️
Olen tälle elämälle katkera ettei se anna mulle lupaa rakastaa sua oikeasti ja saada vastarakkautta. Katkera sille että arvoni eivät anna mahdollisuutta vaikka jokin sisälläni sanoo aina että tekisit minut onnelliseksi.
Niin tekisin. K
Joku tuli sivusta härkkimään.
Arvot muuttuu elämän aikana monta kertaa. Teidän aika saattaa tulla 10 tai 20 vuoden päästä jos arvomaailmat muuttuu. Se mikä on tärkeää nuorena ei välttämättä ole enää niin olennainen asia vanhempana kun elettyä elämää takana.
Sivusta, jotenkin samaistun aloitukseen "miehenä". Tunne ja arvostus toista kohtaan kasvoi jälkijättöisesti, en siinä tilanteessa ollut ihan oma itseni (tunnelukkojako?), pelko ettei minulle voi tällaisia hyviä asioita osua kohdalle? Oliko tuntemukseni vain harhaa, jostain, jonka olisin halunnut vain kokea hänen kanssa?
Toinen avasi silmiäni ainakin hetkeksi (totta vai harhan synnyttämää tarua) , tuntemaan itseni edes vähän merkitykselliseksi, edes hetken? Oli kiva kokemus, ehkä toivon mukaan saan tätä tuntemusta vielä lisääkin joskus vielä? Toivossa elän ja samalla pelkään, koenko samaa tuntemusta enää uudelleen?
Elämä voi olla konstikasta ja joskus jopa haastavaa, toisilla on enemmän kykyä avata silmiä myönteisillä asioilla, jotka enemmän mieleen kuin ne aiemmin toisaalla koetut huonot kokemat. Molemmat opettaa asioita omalla tavallaan. Olen optimisti ja haluan enemmän hyvää kokemaa.
💯👍😊
on liian vaikeaa lähestyä käytännössä tuntematonta ihmistä sillain randomisti. naurais mut pellolle.
niin varmasti nauraisin, jos oman lapseni ikäinen yrittäisi lähestyä minua ja käskisin pysyä kaukana minusta
Naiselle?
elä viitti
Viitsin
Itse ajattelin ensimmäisen kerran tavatessa, että tuon ihmisen vien heti kaverilinjalle. Tiesin kai alitajuisesti, että on menoa nyt. Yhtäkkiä tajusin kaverillisuuteni menevän pahasti mönkään ja tekeväni itseä tykö todella selkeästi. Nolottaa vieläkin kaikki ”herkulliset” yksityiskohdat 🙂
Joo
Milloin rakastuit?
Minkälainen luonne hänellä on?
Pystyt kyllä pösilö
Pystyt parempaan!
Olikose kuin vanhan kaverin olisi tavannut uudelleen. Sellaisen johon voi luottaa, koska on paljon yhteistä?
Sen pituinen se.
Suojelen itseäni kaltaisiltasi.
Valhetta on sun esityksesi, pelkkä oma etu on tavoitteesi.
Nähty on jo työssä, tärkeintä on kaverien kanssa keskustelu - työt vasemmalla ranteella.