Olen kateellinen

Anonyymi-ap

Kyllä käy kateeksi, kun lääkärit, juristit yms. ajelee sadan tonnin autoilla. Ite en saa kuin 2000e kk. Päivätyö ja täydet viikot. Olisi ihan inhimillistä, että palkalla tulisi toimeen.

Jokaisella työssäkäyvällä tulisi olla talo, pari uutta autoa, kerran vuodessa etelään ja säästöjä tulisi kertyä joka vuosi kymppitonni.

9

464

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole mitään elämää, kun ei ole varaa mihinkään. Ei voi reissusta jne

    • Anonyymi

      Reissata

    • Anonyymi

      Elämä on aika epäreilua myös Suomessa. Toisilla on liikaa ja toisilla on liian vähän.

    • Anonyymi

      Jos ei 2000 eurolla pärjää niin ehkä pitäisi sitä elintasoa vähän muuttaa. Miksi tuhlaat rahasi turhuuteen?

    • Anonyymi

      Eihän perhe elä millään 2000e tuloilla, jos on lapsia. Molemmilla vanhemmilla menee ruokaan 600e kk, asuntolaina molemmilla 1000e kk ja autolainat molemmilla 1000e kk.

      • Anonyymi

        Nuo lainat ymmärrän mutta miten läskejä olette jos ruokaan menee 600 kuukaudessa. Taitaa viinaan mennä 500 noista ja miksi pitää ryypätä jos ei rahat riitä.


    • Anonyymi

      + muut kulut vielä päälle ( sähkö, lämmitys, jne)

    • Anonyymi

      Olen muualta muuttanut Eurajoelle, ja täällä on kyllä kateellisempaa porukkaa mitä keskimäärin muualla missä olen asunut. Olen kyllä oppinut ymmärtämään, että täällä on ylisukupolvisia historiallisia hierarkioita ja on olemassa ns. ne paremmat suvut ja sitten me muut. Suosittelen lämpimästi monelle eurajokelaiselle ns. downshiftausta, on helpompi luopua saavutetuista eduista, kuin joutua pakon edessä menettämään ne.

    • Anonyymi

      Perimällä kyllä vaurastuu. Kannattaa haketua avioliittoon ns:parempien sukujen perijöiden kanssa , siinä ei hääppöstä miestä tarvita kun ulosanti on hyvä ja riittävästi röyhkeyttä. Vinkkinä vielä että nainset istuu aina pankin päällä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      98
      6248
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3627
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      179
      2289
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      238
      2149
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      182
      1848
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      290
      1644
    7. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      9
      1295
    8. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      69
      1134
    9. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      120
      1080
    10. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      1080
    Aihe