Meillä ei ole varaa , nyt onkin oho mitä k Köyhien työläisten kantaa äänes

Anonyymi-ap

Meillä ei ole varaa , nyt onkin oho mitä kusestusta

🎩🎩🎩🎩🎩🎩🎩

Köyhien työläisten kantaa äänestää kokoomus

Hallituksessa haluja keventää suurituloisten verotusta – näin ”rikkaiden veroalea" perustellaan
Kehysriihessä on ollut IS:n tietojen mukaan esillä yhteisöveron laskeminen yhdellä prosenttiyksiköllä.


Äänestä SDP

9

76

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos oikein ajatellaan ilman kateuden aiheuttamia ongelmia niin miettikää mitä me tarvitsemme hyvinvointiin!

      Me tarvitsemme työtä ja työtä sekä TYÖTÄ! Vain työ voi tuoda sitä mitä hyvinvointi kaipaa. velka ei ole siinä kohden auttava asia vaan pikemminkin tuhon tuoja koska se on maksettava korkoineen.

      Miten me saamme työtä? Ainopa vastaus on tuottavien yritysten avulla ja sekin pitää huomata, ettei niitä sada täyden kuun aikana öisin vaan ne pitää perustaa ja ideoida niille hyvä toiminta ohjelma joka toimii vielä muutaman vuosikymmenenkin jälkeen.

      Tuo kaikki vaatii pääomaa josta meillä on todellista pulaa koska joudumme lainaamaan ulkomailta jolloin sekin tuotto valuu muualle korkojen myötä eikä se jää maahamme taloutta virkistämään! On siis syntistä kateuksissaan manata jos hallitus hieman lisää mahdollisuuksia pääomien lisääntymiseen. Sehän on nähty, ettei vasemmiston pääomille koskaan synny todellista tuottoa, koska niillä ei harjoiteta tuottavaa toimintaa!

      • Anonyymi

        Eikös tuo yriyystuki ole kommunismia ja sosiaali apua

        Kulut yhteiskunnalle ja
        Voitot on yksityisiä


      • Anonyymi

        Mistä saamme työtä

        Yritysten ei tarvii saada työtä

        Yriyystuki elättää kuten nähdään

        Vain palkansaajan duunarin pitää tehdä työtä jotta maksaa veroja ja niillä kustannetaan yritysten sosiaali etuus nimeltä yriyystuki


        On se kummaa kun kansalle ei hyväksytä rahaa ruokaan mutta voitolliseille yrityksille esim UPM Kymen annetaan 62 miljoonaa sosiaalietuutta jokamvuosi


      • Anonyymi kirjoitti:

        Eikös tuo yriyystuki ole kommunismia ja sosiaali apua

        Kulut yhteiskunnalle ja
        Voitot on yksityisiä

        Ei kumpaakaan, mietipä joskus sitäkin kuka/mikä rahoittaa yhtyeiskuntaa!


      • Anonyymi
        YXKAXEX kirjoitti:

        Ei kumpaakaan, mietipä joskus sitäkin kuka/mikä rahoittaa yhtyeiskuntaa!

        Yhteiskuntaa rahoittaa ja pitää pystyssä työntekijät/tuloksentekijät. Vai luuletko että yritykset ja yhteiskunta toimisi ilman tuota?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Yhteiskuntaa rahoittaa ja pitää pystyssä työntekijät/tuloksentekijät. Vai luuletko että yritykset ja yhteiskunta toimisi ilman tuota?

        Miten työntekijät sen rahoittavat? Mistä ne saavat rahaa?

        Jos työntekijät rahoittavat niin miksi ne sen lopettavat ja jäävät muiden armoille kun työpaikka alta luhistuu? Selvitäpä tuo!

        Yritykset vat se pohja joka pitää yhteiskuntaa pystyssä. Ilman yrityksiä kun ei ole edes työntekijöitäkään! Ei nääs ole silloin varaa edes pitää yllä julkisiakaan!

        Kun tuota et ymmärrä niin hieman on sitä vajavuutta korvien välissä!


    • Anonyymi

      Suurin osa yritksita Suomessa myy jotakin jota pitää ostaa

      Kauppiaat ja palvelualan tuttajii on eniten


      Kas kummaa kun niiltä ostajalta on kerätty rahat pois ja ne ei voi ostaa siis elättää jäi yritystukiloisia .

      Siis kansalla ei ole ostovoimaa kukaan ei käy ravintoloissa ja baareissa paljonkaan.

      Ei käy aurinkopaneelikauppa, ei ei autokauppakaan vaikka kuinka mainostetaan kurkkua kku autoja.

      Mistäs se kauppias saa tulons,muualta kuin ostajalta ja yeitystuesta joka sekin on duunarin yksin maksamaa

    • Anonyymi

      Niinpä. Oletko "köyhä" työssä käyvä? Mihin palkkasi menee? Oletko ryssinyt taloutesi? Älä syytä täällä muita omista virheistäsi. Jos pääsi ei pysty taloudenpitoon, hanki tilitoimisto hoitamaan asiasi. Käsittämätöntä ruikutusta.

    • Tämä köyhä äänesti Putinia.

      😊😊😊😊😊

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      45
      7332
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      4058
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3585
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3120
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2796
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      49
      2289
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      51
      2265
    8. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2258
    9. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      43
      2238
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2236
    Aihe