Itsenäisten ja kulttureiden liiallisuutta ajatellen

Anonyymi-ap

Eihän Suomen ja lähikulttuureiden kuulu olla elossa?! Miettivät Putinin hallinto ja YLE:n puheohjelmien toimittajat. Itse olen maksanut veroni SUOMI-nimiselle valtiolle koska olen suomalainen ja puhun suomea kuten isovanhempanikin tekivät. Miten jakautuu tiedonvälitys? Tuntuu kuin olisin maksanut verot USA:ll tai Englantiin! Sodan jälkeen kommarit hävityn sodan jälkeen pyrkivät RYSSITTÄMÄÄN Suomen ja onnistuivat. Tähtäimessä kouluttamattomilla, brutaaleilla moukilla oli helpommat tienistit, vaikka nyt naapureiden hienon talon takavarakointi omistajien teloituksen jälkeen. Mitä Trump antaa näille intohimoisille intiaanien tappaja- ihailijoille?

2

109

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan Suomi keskimäärin vieläkin omatuntoinen ja omilla aivoilla ajattelevia. Kiitos et buurin hölynpöly tieto onneksi ei päädy joka torppaan. Ihan vois aatella iskelmämusiikin kehitystä Matti Jurvasta...
      Joopajoo. Valopilkku kaiken saatanallisen jenkkipaskan taustalla on kuitenkin että jopa Itä-Suomen mieheltä saattaa salassa tulla tippa silmää kuunnellessa Bo Kaspers Orkestra innan allt försvinner...en oo ruåtta...kirjoitus joo. Niin että pidän tuota kehitystä plussana kuten että ymmärretään että eteläisessä heimokansassa on helvetinmoinen säveltäjä!

    • Anonyymi

      Nooh tuossa äsken kun otettiin pari kaljaa Trumpin kanssa beer huntersissa hän tokaisi kysymykseesi vastauksena seuraavaa: Well u know jarkko we in USA dont really care about some random pori imbeciles opinion.We just concentrate making good deals, maybe even the best deals ever, and making USA great again.
      Hän myös pieraisi terhakasti ja kertoi sen kuvaavan ajatuksiaan sinusta ja mielipiteestäsi porissa syntynyttä Donald Trumpia kohtaan.
      Otamme pari kaljaa lisää ja seuraamme tilannetta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4781
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3066
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      52
      2983
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1541
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1242
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1189
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      996
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      991
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    10. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      979
    Aihe