Pääsiäinen meni jo eikä

Päästy Seurasaaren ulkomuseoon
9185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ja nyt meni jo vappukin. Odota juhannusta sitten seuraavaksi. Toivotaan parasta.

Äänestä

Siellä voisi käydä taas kesällä. Siellä on uimaranta & uimala ja paljon turisteja.

Äänestä

Niin ette päässyt koska seurasaaren ulkomuseo on suljettu koko tämän vuoden.

Äänestä

Hannu?

Äänestä

Pääsiäis saare tai ne galabalos kivi ukot

Äänestä
  • Kivi istuu raiäutiie torilla

    Äänestä

millaista seuraa

Äänestä

Ei niin päästy, arvaa vaan olenkoajatellut, miten sä tai siis hän tulee vastaan ja, miten me katsotaan toisiamme ja, miten me jäädään toisiimme kiinni ja jutellaan ja ollaan kypsempiä ja miten meistä on ihanaa vaan tavata toisemne ja mennä Seurasaareen ja moniin paikkoihin.
Haaveilua 🙂

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Päästy Seurasaaren ulkomuseoon

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu