Sotkeutuuko Orpo henkilökohtaisesti omaan näppäryyteensä alettuaan pöljäillä persujen kanssa? Purra johtaa persunsa pikkupuolueeksi takaisin, mutta johdattaako Orpo itsensä kokoomuksessa takariviin?
Orpo persuineen
Anonyymi-ap
17192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Petterin puku on pahasti tahriintunut fasismipaskaan. Riittääkö pesu vai meneekö koko puku sisältöineen vaihtoon?
Minkin rehuksi Riipan kera?
Laita Orpo tykkää natsahdella Riikan kaa .
Ai jaa, onko se sitten kauankin hiippailut huppu korvissa pimeillä kujilla teidän sinimusta fasistien kerhotalolle?
Petteri haisee persulle, mutta kokoomuksen etujärjestöjen silmissä hän on onnistunut upeasti, koska on järjestänyt huikeat määrät rahaa rikkaille ja suuryrityksille.
Etenkin ulkomailla hänet nähdään äärioikeistohallituksen johtajana ja kotimaassa yhtenä surkeimmista pääministereistä koskaan.
Putkirassi-Petteri :)))
Sinimustaksi äärioikeistolaiseksi sinun yhden miehen sotasi oikeistohallitusta vastaan on aina yhtä viihdyttävää ap..
Persuilla orpo olo.
Jep, se ainoa pääministeri joka päästi Halla persut hallitukseensa tekemään kiristyksiä mamupolitiikkaan. Ehtona sille se, että potkii natsit puolueestaan pihalle. Joiden äänillä Soini mm. salkkunsa sai.
Mietippä sitä pyhä yksinkertaisuus ap mikä mahtaa olla Orpon kohtalo joka persujen kanssa sai eduskunnassa läpi työmarkkinauudistukset joita edeltäjät ovat vuosikymmeniä aikaansaada siinä onnistumatta?
Anteeksi häiriö ap tahattoman komiikan mestari. Jatka ole hyvä faniesi viihdyttämistä aivopieruillasi popparit ovat jo valmiina..😏
''...sai eduskunnassa läpi työmarkkinauudistukset joita edeltäjät ovat vuosikymmeniä aikaansaada siinä onnistumatta?''
Ainoa joka yritti ja onnistui, oli Sipilä. Persujen ja kokkareiden avustuksella.
skitsoilla on taipus kieltää asiat joita psyyke ei kestä.
Anonyymi
2025-05-13 12:49:46
UUSI
Kepulaiset ja Marin keskisormea hallitusneuvotteluissa Orpolle heristeli jotta maahan ei synny hallitusta missä persut ei istuisi. Niiden kuoliaaksi halaamiseksi osa 2. EI vaan esim. demarit tulleet miettineeksi kuinka persujen kannatuslaskun hintana on valtavat määrät kiristyksiä mamupolitiikkaan ja työmarkkinauudistukset. S aatanan kallis hinta siitä, että persujen kannatus tulee hetkellisesti alas.😁😁
Miksi kopiopersu on aina niin kovassa hallapurrakiimassa?
Anonyymi
2025-05-13 18:24:43
Oliko sinulla muutakin annettavaa tälle viestiketjulle ***** ******** kuin muiden kirjoittajien kimppuun hyökkääminen?
Anonyymi
2025-05-13 18:24:43
Oliko sinulla muutakin annettavaa tälle viestiketjulle ***** ******** kuin muiden kirjoittajien kimppuun hyökkääminen?
Näyttää että vaalikauden kääntyessä loppupuolelle kokoomus rupeaa ottamaan ohjat käsiin ja määräilee mitä tehdään. Tähän saakka persut on toteuttanut kokoomuksen politiikkaa ja saanut siitä kansalta kuraa niskaansa.