Pelkääkö naiset

Jussi

Pelkääkö naiset komeita mniehiä minulle monetkin naiset ovat sanoneet, että olen komea ja charmikas mies, mutta yksin vaan laahustan, olen ruuanlaitto taitoinen, pesen pyykit, matot, siivoan olen huumorintajuinen ja komea mikä mättää.

20

2437

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mari

      kaikki, että olet varattu.

    • kooar

      Ehkä kyseiset naiset arvostavat alkeellista luku- ja kirjoitustaitoa?

    • yksin

      et ole kohdannut vielä sitä oikeaa, niinkuin en minäkään.
      Kaikille ulkonäkö ei ole tärkeintä.

    • simpsakka äiti itse

      kaikki todella hyvännäköiset miehet, varsinkin jos näyttävät olevan itseensä täynnä.

    • miehet

      Ovat yleensä niin itseään täynnä, että luulevat kaiken sujuvan VAIN siksi kun ovat NIIN komeita. Ulkonäkö ei kauaa kanna, jos luonnetta ei riitä. Vaikka pesisit kuinka pyykkiä..niin tekevät monet muutkin miehet, EIVÄTKÄ mainosta sitä täällä. Toinen asia, komeat miehet...mistähän se tietävät/luulevat olevansa komeita? Äiti sanonut, tai ex..jokainen saa kuulla tietyissä tilanteissa olevansa hyvännäköinen, sillä yleensä halutaan jotain, eikä se merkitse YHTÄÄN MITÄÄN!
      Mutta jauha vaan komean ulkokuoresi kurjuutta, seuraa sillä ei kyllä saa, sääliä ehkä. Etsi vikaa itsestäsi, äläkä muista. Ja unohda se peili jo.

      • Eräs......

        sain kerran sivusta seurata tällaisen "komean miehen" käytöstä. Hänestä oli itsestään selvyys että eräs tuttavani olisi "suosiollinen" . Kun näin ei kuitenkaan käynyt , tämä mies alkoi nimittelemään ja sättimään toisen ulkonäköä. Tässäkin tapauksessa miestä piti komeana juuri ja vain oma suku.


    • Animus

      Olen törmännyt useisiin miehiin jotka ovat omasta mielestä julmetun hyvännäköisiä, mutteivat kuitenkaan ole. Tottahan toki toimii myös naisten kohdalla. Eli siis lienee kyseessä kuviteltu ylemmyys...? Komeus menettää hohtonsa jos luulee itsestään liikoja. Sillä HYVIN HARVA mies on komea ja nainen kaunis. Fakta. Lievempiä ilmiöitä kyllä löytyy kasapäin...

      • onnekasko?

        Tuo ulkonäkö mikään ratkaiseva tekijä.
        Minä itse olen suorastaan ruma ja seurustelen jo toista vuotta todella kauniin naisen kanssa.
        niinno olen kyllä pitkä ja hoikka ja
        kiltti ja huumorintajuinen ja
        ahkera ja huomaavainen ja melko raitiskin
        ja mulla on jo aikuiset lapset ja omakotitalo ja autokin aika uus ja sitt kesämökkikin on, tietysti...


    • sinkku55

      että komeat miehet on niin itseään täynnä:))))
      Tavallisen näköinen mies on paras,sillä kun on usein myös sydän niin lämmin:))))))

    • MysNa

      että joku on komea tai kaunis!

      Se on täysin makuasia, mieltymyskysymys. Kaveripiiristäni tiedä, että meillä kaikilla ”tytöillä” on erilainen näkemys siitä minkä näköinen/ - lainen mies on komea. Joku tykkää kiiltokuvapojasta, yksi nallekarhusta ja toinen urheilullisen hoikasta, kun taas kolmas ”jääkaapista” :)))

      Tällä on kirjoiteltu siitä, että ne ”komeat” ovat aina täynnä itseään. Mielestäni hiessäkin löytyy positiivisia poikkeuksia – siis sellaisissa jotka, ovat minun mielestä komeita :)))

      Eikö totuus kuitenkin ole se, että henkilö joka OIKEASTI on jotain (oli sen nyt sitten kauneutta, komeutta tai asiansa/työnsä osaavaa) ei asialla pullistele?

    • Komea, kenen mielestä?

      Ehkä et ole kivannäköinen naisten mielestä. Itse voit niin ajatella, ehkä joku nainen sanonut että pääsisi kivuttomasti susta eroon, mutta yleensä miesten ja naisten kauneuskäsitykset poikkeaa suuresti toisistaan, eli jos mies omasta mielestään on komea, ei yleensä ole sitä naisen mielestä.

      • Felixman

        ..se kulkee. Komeus/kauneus on tosiaankin katsojan silmissä, miten sen näkee. Jos osaa olla juuri se aivan tavallinen kaikinpuolin, naisia riittää....riittää....riittää.


      • Felixman kirjoitti:

        ..se kulkee. Komeus/kauneus on tosiaankin katsojan silmissä, miten sen näkee. Jos osaa olla juuri se aivan tavallinen kaikinpuolin, naisia riittää....riittää....riittää.

        tuo jussi kuvitella että naiset lakoaa sen ympärillä,ku joku on joskus sanonu sitä komeaks...se monesti on,että kehut kihahtaa hattuun!!


    • tuffe

      että naisilla ei ole tarpeeksi hyvä itsetunto. Miettivät montako kilpailijaa joutuu tyrmäämään ;)

    • eeva-sisko

      mutta jos sinun mittatikkusi on liian lyhyt, niin naiset hankkiutuvat sellaisten seuraan, joila on "värkissä varaa."

      • minua ei ainakaan sellaset korret kiinnostais!!!on näet kokemusta :=


    • marja47

      emme voi tietää miksi täällä yksiksemme tallustelemme. Ehkä se vaan on niin, että emme ole törmänneet siihen oikeaan jonka kanssa kemiat käy yksiin.
      Sen tiedän minäkin, että etsimällä ei sitä löydä. Täytyy vaan yrittää pitää silmät auki ja uskaltaa katsoa silmiin ;).

    • mami45

      jos asetat riman liia korkealle, tai jos olet itserakas "minä vain ihmien" tyyliin.

    • Saat naiset itsesi suhteen epäluuloisiksi.
      Mieti tapaasi lähestyä uutta tuttavuutta - olisiko siinä jotakin "hiomista"?

      Hyviä matonpesuilmoja:)

    • ihan tosissaan

      kokemuksen äänellä sanon että ruman miehen haluan ettei
      KUKAAN VAAN VIE MINULTA SITÄ saavutettua onnea jonka saa kun on rakas ihminen vierellä

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Toiselle puolikkaalleni

      Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j
      Ikävä
      49
      2318
    2. Pysy kaukana musta

      Ja kaikista mun läheisistä. Oon tosissani.
      Ikävä
      26
      2173
    3. Katu täyttyy askelista...

      Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.
      Ikävä
      27
      1535
    4. Näin susta unta

      Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!
      Ikävä
      16
      1484
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäköä. 💡
      Ikävä
      124
      1417
    6. Mitä hämminkiä Halkokarilla?

      Poliiseja ja ambulansseja pyörii, laukauksia kuultu.
      Kokkola
      19
      1083
    7. Tiedätkö nainen sen tunteen

      Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.
      Ikävä
      71
      974
    8. Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta

      Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut
      Ikävä
      117
      944
    9. Mikset päästä irti ja hae apua

      Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad
      Ikävä
      89
      944
    10. Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta

      Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva
      Hindulaisuus
      333
      883
    Aihe