Siellä oli taas tv:ssä kaksi lahopäätä pelottelemassa kakaroita ilmastonmuutoksella ym. Niin tämä vihreä siirtymä ei tuo kuin työttömyyttä ,kurjuutta ym. nälän hätää. Kovastihan nämä talipäät ajaa suomeen kovaa kyytiä, no siitähän vihreät, vasemmisto, demarit tykkää, ei tule kuin lisää näitä loiseläjiä.
Että sillä lailla
3
61
Vastaukset
- Anonyymi
Ilmastonmuutos tuo kurjuutta ja nälänhätää, jos ei siihen suhtauduta vakavasti. Mitäs kaaleppi tähän sanot?
- Anonyymi
Suomessa syntyvyys on niin alhainen ettei ole pelkoa kuluttajien kasvulla, koska väestönkasvu on suurin ympäristöuhka. Näillä leveysasteilla jokainen kuluttaa vaikka olisi muuttanut vinkuintiasta, mutta tätä seikkaa vihervasemmisto ei huomioi. Lisäksi myös maahanmuuttajat ikääntyvät kuten jokainen sukupolvi, vaikka nyt ikärasismia harjoittavat politikot syyllistävät vain kantavestön ikääntyneitä. Heikkokuntoiset vanhukset tarvitsevat hoivaa, mutta maksavat siitä ja maksavat myös verot eläkkeistään.
- Anonyymi
Suomen kissat ja koirat tuottavat yli 100000 auton verran päästöjä vuodessa-silti lemmikeistä vaietaan. Irtokissat levittävät ulosteissa toxmoplasma loista mikä elää maassa yli vuoden saastuttaen alueen ellei jätöstä korjata heti pois. Joutuessa ihmisen elimistöön loinen aiheuttaa riskialtiutta ja epävakautta. Eviran sivulla on maininta ettei kissaa saa päästää lapsille varatuille leikkipaikoille, loistartunnan vuoksi, koska irtokissat ulostavat mieluusti hiekkaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joskus mietin
miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi255109- 883744
Ryöstö hyrynsalmella!
Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313483245- 2102706
- 542687
- 522645
Sukuvikaako ?
Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne322450- 1532370
- 311965
Avustettu itsemurha herättää vahvoja tunteita - Laillista Sveitsissä, ei Suomessa
Hilkka Niemi sairastaa harvinaista PLS-sairautta. Hilkan on elettävä loppuelämänsä parantumattoman sairauden kanssa, jok1101607