Olen tekemässä patioita takapihalle. Mulla on betonilaattoja, jotka olen hionut ja maalannut kolmeen kertaan. Hirvee homma! Päätin, että teen harmaa..luonnonvalko (sekotin vähän harmaata valkoisen maalin joukkoon) shakkikuvioinnin. Maalina mulla on harmaassa vesiohenteinen 3V3 lattiamaali ja valkoinen on vesiohenteinen sokkelimaali.
Toi harmaa maali antaa kiiltävämmän pinnan ja siten se on helpompi pitää puhtaana. Toi valkoinen on matta ja siinä ei ole kiiltävää pintaa. Siihen tarttuu herkästi kaikki lika. Ajattelin, että vetäisin koko hötäskän päälle lakan, niin se olisi helpompi pitää puhtaana.
Joten kysymys kuuluu, että onnistuuko ja millainen lakka olisi hyvä?
Voiko maalipinnan päälle laittaa lakkaa
Anonyymi-ap
0
224
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun624499KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1593388Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582707Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492614- 1422596
- 241903
- 241751
- 301636
- 1741600
- 411313