Ukrainan sota

Anonyymi-ap

Stubb toivoo että Ukrainaan saadaan rauha.Hölmöläisen hommaa ja vaatimattoman johtajan ajatuksia.On erittäin korkea todennäköisyys että Venäjä hyökkää myös tänne .Mitä kauemmin Ukrainan sota kestää sitä enemmän Venäjän sotilaita ja upseereita kaatuu.Sitä syvemmällä Venäjän talous ryömii.Sitä suurempi on venäläisten viha Putinia kohtaan.Sitä enemmän pohjola saa aikaa valmistautua sotaan.Tämä on erittäin erittäin hyödyllistä ja merkittävää Suomen kannalta.

7

354

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hä Hää, Trumpin diilin jälkeen Rokkaa siteeraten: niinkuin kärpänen hämähäkin verkossa.

      Koskee kaikkia osapuolia.

    • Anonyymi

      ukraina venäläisille

      • Anonyymi

        Mene itse perästä eläkä jää tänne pyörimään


    • Anonyymi

      talvi sodan ukranalaiset jälkeläiset monttuu sinne ne kuuluvat

    • Anonyymi

      Pikku lapset ne pelkäävät että venäjä Suomeen hyökkäis eu Ropakandaa

    • Anonyymi

      Kultarannasta oli kesällä joku lyhyt tiedote jostain. Arviolta noin 70-80sekunnin aikana kuvan katkaisivat viisikertaa. Jatko kuvan yrittivät tehdä "hänestä" niin kuin olisi jatkuva.

      Vaikutti siis siltä kuinlukija "hän" joka luki paperilta hänellä saattaa olla lukihäiriö tai ei ainakaan osaa lukea tekstiä suomenkielellä?

      Nyt ymmärtää paremmin miksi "hän" välttelee televisiossa keskustelua erityisesti jos ei ole huolellisesti valmisteltu ja ilmeisesti mahdolliset tiedot tulee hänen korvaan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1399
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      811
    3. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      66
      745
    4. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      92
      745
    5. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      68
      719
    6. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      679
    7. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      148
      670
    8. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      51
      612
    10. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      611
    Aihe