Pohjois -Texasin yliopisto ja Notre Damen yliopisto tutki 355 nuorta naista, tulokset - joissa tutkittiin myös muita seksuaalisia ja aggressiivisia fantasioita, itsetuntoa, sukupuoliasenteita ja muita persoonallisuustestauksia - ovat, että naisten kuvitelmia olivat joutuminen:
52% miehen pakottamaksi seksiin
32% miehen raiskaamaksi
28% miehen pakottamana suorittamaan suuseksiä
24% sidotuksi/kahlituksi (being incapacitated)
17% naisen pakottamaan seksiin(?)
16% miehen(?) pakottamana anaaliyhdyntään
9% naisen raiskaamaksi(?)
9% naisen pakottamana suorittamaan suuseksiä
Kaiken kaikkiaan 62% ilmoitti, että hänellä on ollut ainakin yksi edellä mainituista fantasioista.
Pohjois-Texasin yliopistossa Jenny Bivonan johtama tutkijaryhmä havaitsi, että kaiken kaikkiaan 62% osallistujista kertoi omaavansa jonkin tyyppisen raiskauskuvitelman.
Niistä naisista, jotka ilmoittivat omaavansa yleisimmän raiskauskuvitelma: ''mies on ylivoimainen tai pakottanut antautumaan seksuaalisesti tahtoani vastaan'' oli tämä kuvitelma 40 prosentilla vähintään kerran kuukaudessa ja 20 prosentilla vähintään kerran viikossa.
Tutkijat päättelivätkin, että nämä tulokset osoittavat raiskauskuvitelmien olevan merkittävässä roolissa monien naisten seksuaalisessa kuvitelmissa.
https://www.psychologytoday.com/us/blog/slightly-blighty/201508/womens-sexual-fantasies-the-latest-scientific-research
Naisten seksuaaliset kuvitelmat - viimeisin tieteellinen tutkimus
6
854
Vastaukset
- Anonyymi
Itse tutkimus "The Nature of Women's Ràpë Fantasies: An Analysis of Prevalence, Frequency, and Contents" 48€ on täällä, julkaisija "The Journal of Šëx Research": https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/00224490802624406
- Anonyymi
Tätä kun ajattelee, niin oikeastaan feministien jotka ovat muuttaneet nykyiset lait miesvastaisiksi, pitäisi vetää itsensä alas vessanpytystä.
- Anonyymi
Täyttä paskaa
Tuttuja fantasioitahan nuo kaikki ovat. Lisäksi lukematon määrä kaikenlaista muutakin joista ei ääneen kehtaa edes puhua. Fantasioida voi aivan mistä tahansa, on eri asia haluaisiko tosiasiassa niiden toteutuvan.
- Anonyymi
Sinä ope tarvitset kyllä rohkaisua noiden fanttasioiden toteuttamiseen. Selvästi nauttisit erillaisista eroottisista asioista mutta se pieni sysäys toteutukseen puuttuu. Nyt on kesä ja sinunkin on aika nauttia erotiikasta.
Nyt vaan pikkarit pois ja hiukan ulkoilemaan ja kokemuksia hakemaan.
M53
- Anonyymi00009
Haluutko flirttailla verkossa? Tule tänne 😈 https://Beth.hoty.lat/Beth#/?/?/twvqbzu4c
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain35312226Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-18911248Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2806573Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555357Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2063867- 1763643
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin642733Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1782477Nyt on kova paikka "suvaitsevaisille" naisille", kun naisille tuli oma taksi
ja syy siihen on kehitysmaalaiset taksisuharit, joista on koitunut paljon "ongelmia" naismatkustajille. Nimittäin "suva522230Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151922