Tämän kaappasin henkiön Facebook sivulta, kun kirjoitus kosketti. Jotenkin yhdistän tämän puskaradio talon vuokraus yms juttuihin joita olen seurannut tapauksen tiimoilta. Tämän äidin tuska satuttaa ja on käsin koskeltavaa. Millaisen ajojahdin kohteeksi on joutunut ja miten koko elämän ovat onnistuneet henkilöt tuhota.
Millaiset viranomaiset Meillä on?
Kirjoitus
Henkilö, joka on tehnyt kunnianloukkauksen tytärtäni kohtaan sai sitten 3 kk ehdollista tuomiota. Lisää rikosprosesseja on tulossa. Henkilö kokee muuttuneensa ja pyytäneensä ihmisiltä anteeksi - tytärtäni hän nimitteli vain vajaa viikko sitten äpäräksi. Poliisi on vaatinut meitä vaikenemaan kaikesta asioihin liittyvistä jutuista ja ikäänkuin suojelemaan tätä julmuuksia tehnyttä ihmistä vankilaan joutumisesta.
Uskomatonta.
Kyseessä on valtiovallan epätoivonen yritys estää rikokset ja jatkuvien rikosilmoitusten tulva - käräjäoikeuden työllistäminen ja syyttäjälaitoksen paine.
Samaan aikaa kukaan ei välitä uhreista ja heidän oikeuksistaan. Kahden henkilön hakema lähäri käännettiin sovinnoksi. Molemmille julkaisu kielto, sekä antoivat missä ei saa ajella ikäänkuin he olisivat ajelleet? Käräjäoikeus teki siitä rikollisen eduksi molemminpuolisen lähärin ( sopimuksen) ?
Sanoin henkilölle miksi suostuit? Sinun henkeäsi on uhattu? Miksi rikosoikeudellisen turvan ( laissa säädetty ) käännettiin näin ja menetit sen suojan.
En ikinä olisi suostunut moiseen pelleilyyn tämän naisen ja miehen osalta.
Poliisi on toiminut tässä osin laittomasti .. samoin käräjäoikeus.
Minä en ala suojelemaan minun elämäni ja työurani tuhonnutta ihmistä. Se, että poliisi soittaa ja pyytää suojelemaan rikollisia on outoa. He pyytävät pidättämään sanomisen vapautesi rikollisten takia on kornia.
Uhrit suojelee rikollisia on Pohjanmaan poliisilaitos mennyt sekaisin toki heidän sekaisin olo on jo näkynyt selvien rikosten torpedoimisesta.
Minulla on kaksi valitusta Poliisihallituksessa ja yksi valtakunnansyyttäjällä.
Työurani saattaa hoitajana olla ohitse näiden tekemien julkaisujen ja videoiden takia, eikä sitä korvaa minulle mikään.
Minun koko elämäni ja maineeni on liattu. Lastani jo alaikäiseltä nämä ovat mustamaalanneet milloin mitenki aikuinen 50 mies ja nainen ! Sairasta.
Nyt puhun suoraan tunteistani, eikä mikään viranomainen voi sitä estää onhan tunteet meillä jo vauvasta asti, eikä tunteita saa padota. Kaikki tunteet ovat elämässä normaaleja, kun joutuu tuollaisen kohteeksi.
Anteeksi antoa minulta on turha tulla pyytämään IKINÄ.
Ei ole pyydetty, eikä tarvitse tulla ja jos kehtaa tulla saa karkoituksen. Itse pirun kanssa sanoi mummoni ei koskaan saa tehdä kauppoja.
Uhrilla on oikeus kertoa oma tarinansa. Minun tarinani oksennuksineen päivineen ja kotini vankilassa ikkunoista ulos katsoen - koska julmien videoiden jälkeen en pysynyt astua kotini ovesta ulos. Millaisen prosessin ollenkaan käynyt peläten katseita ? Peläten arvosteluja ? Peläten puheluja? Peläten henkeni edestä! Peläten lapseni puolesta ? Peläten mitä ihmiset ajattelevat ? Mitä jos miehet pitävät minua huorana ja lutkana. Mitä jos minulle soittaa usea mies henkilön laittaessa numeroni julkiseksi puskaradioon ? Se yksi seksuaalinen puhelu jossa nainen nauroi taustalla sai minut oksentamaan ja vapisemaan !
Mitä jos tyttäreni työharjoittelu paikassa he luulevat hänen olleen seksuaalirikoksen uhri? Mitä jos he uskovat näiden valheisiin että tytär olisi aineiden sekakäyttäjä -etsin käteeni rauhoittavat jotka hain koska romahdus, jonka koin tyttäreeni kohdistuvista julkisista valheista sai minut kokemaan paniikki kohtauksia - millainen äiti ei pysty suojelemaan lastaan rikollisista ! Millainen - ja kyyneleet valuu.
Koin sellaista tuskaa näiden henkilöiden kohdalta, että henkisestä väkivallasta pitäisi olla kovat tuomiot. Olen kuullut olevani linttavittu, tekokyrpä pitäisi laittaa takapuoleen vinottain, huora, lutka, jne tie on loputon.
Suojeleeko viranomaiset rikollista vaiko uhreja ?
Viranomaiset vähättelevät uhrien kokemuksia - koska haluavat taparikollisista eroon, mutta eivät ymmärrä ettei luonnehäiriöinen henkilö muutu koskaan.
Tässä vain osa tunteistani - on oikeus kertoa tunteista sanoo tämä rikollinen nainen ! On nyt on minun oikeuteni alkanut sinun avattua sen oikeuden.
#minäpuhun#
Mitä Etelä-Pohjanmaalla tapahtuu / uhrit
10
1291
Vastaukset
- Anonyymi
Tästä ei ota selvää, käräjöivät kilpaa toisiaan vastaan.
- Anonyymi
Onko hanskassa asiat- kuka käräjöi ketä vastassaan?
Kiusaaja tappouhkauksia. Vetäkää ittenne kiukkuun kiusaaja kansa Etelä-Pohjanmaan !
- Anonyymi
Jos toinen osapuoli lopettaisi paasaamisen. Koko typerä vääntö loppuisi. Helppoa olisi lopettaa
- Anonyymi
Sepä - A- L kun jättäisi ihmiset rauhaan viimeinkin !?
- Anonyymi
IP on myös ammattikiusaaja. Levittää valheita ihmisistä, kiusaa ja on kuitenkin itte täysin epärehellisen ihmisen maineessa. Joutuu lopulta vastuuseen teoistaan, vaikka yrittää syyttää muita omista tekemisistään.
- Anonyymi
Kyllä minä ainakin, jos alkaisi lähiseudunihmiset oikein raakasti vit..tamaan, niin nostaisin kytkintä ja jättäisin taakse nämä seudut. Mitä täällä palstoilla itkemään, se siitä mihinkään parane.
- Anonyymi
Kuka on tuo IP?
- Anonyymi
Vaikea sanoa. Epäilisin Ingua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaikea sanoa. Epäilisin Ingua.
Osuit oikeaan 👍
- Anonyymi
Maalittaminen ja toisen henkilön elämän pilaaminen on järjetöntä toimintaa.
Henkilöllä itsellä taitaa olla ongelmia omassa elämässä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1963611Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572257Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762220- 432092
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321501Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4781223- 541213
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211073- 621043