Ammattikoulun jälkeen

Ryhdyn maanviljelijäksi. Helppo homma. "Palkka" eli tuet juoksee ja duunii kaks viikkoo keväällä ja syksyllä.
6131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kumma kun ei moni muu laillasi ajatteleva ole ryhtynyt maanviljeliäksi?

Äänestä
  • Aloittajan kyvyt eivät riittäisi edes hattaroiden parvekeviljelyyn maalikylän korkeimmassa kerrosrakennuksessa.

    Äänestä

Tuki on eri kuin palkka. Tuet kuuluvat muihin tuloihin, mutta yrittäjä määrittää palkkavaatimuksensa itse.

Äänestä
  • Maatalousyrittäjä on suojatyöyrittäjä.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Maatalousyrittäjä on suojatyöyrittäjä.

    Suojatyöpaikka löytyy korruptioilla, mutta ei yrittäjän työ.

    Äänestä

Kaikki Suomen rikkaimmat ryhtyivät jo maanviljelijöiksi. Kuten Herlin, Wahlroos, Ehrnroth, ...., koska siinä hommassa pärjää aina taloudellisesti hyvin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ryhdyn maanviljelijäksi. Helppo homma. "Palkka" eli tuet juoksee ja duunii kaks viikkoo keväällä ja syksyllä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu