Jääkiekon "asiantuntija" Ismo Lehkonen on vuosikausia todistellut kuinka laiska harjoittelija ja huono jääkiekkoilija Mikko Rantanen on. Rantasen menestys NHL:ssä on kuulemma johtunut vain siitä, että hänellä on ollut Coloradossa niin hyvät ketjukaverit MacKinnon ja Cale Makar. Nyt Rantanen upotti käytännössä omalla suorituksellaa 3+1 Dallasin riveissä seiskapelissä Coloradon kesälomille. On mielenkiintoista seurata, mitä huonoa tälläkin kertaa Lehkonen Rantasen suorituksesta löytää?
Nyt on Ismo Lehkosella selittämistä
3
160
Vastaukset
- Anonyymi
Ei mennä asioiden edelle. Lehkonen on vihjaillut ettei Mikko pärjää ilman MacKinnonia ja Makaria. Muistutan, että MacKinnon ja Makar molemmat pelasivat näissä peleissä, missä Mikko nyt loisti. Seuraavissa peleissä ei sitten MacKinnonia ja Makaria nähdä. Niissä Mikko sitten joutuu todistamaan miten peli sujuu ilman näitä kahta pelaajaa.
- Anonyymi
Ei nuiden kolmen tasolle kukaan pääse huonosti treenaamalla, se on fakta.
Urheiluhan olis helppoa, jos hullunlailla treenaamalla pääsis huipulle.- Anonyymi
Tänään 8.5. -25 Dallas voitti pudotuspelissä Winnipegin 3-2. Kaikki Dallasin maalit teki ottelun toisessa erässä Mikko Rantanen. Ismo Lehkonen kommentoisi asiaa ehkä näin: "Kaikki Rantasen maalit olivat enenmmän tai vähemmän tuurimaaleja. Katsokaa, tässä on monta tilastoa joissa Rantasen maaliodottama on paljon huonompi kuin monella muulla pelaajalla. Kaikkien tuuri loppuu aikanaan ja alkaa ankea arki".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke673394- 1432380
- 921898
- 1711629
- 901513
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?761464- 661457
- 711236
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771150Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t351118