Mikä merkki eniten viinan perään?

Mikä merkki on eniten viinan perään?
112603
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Skorppari. (het perässä vesimies ja oinas)

Äänestä
  • Olisin vastannut aivan samoin, joten yhdyn edellisen viestin kirjoittajan puheenvuoroon.

    Äänestä

  • Itse olen skorppari enkä voi sietää alkoholia. Muutenkin se on pahanmakuista. :/

    Äänestä

Oinas ehdottomasti!

Äänestä

Eihän se nyt jostain ihmisen horoskoopista riipu vaan ihmisestä muuten. Itse sanoisin että kalat koska on heikoimpia merkkejä mutta kuten jo sanoin, ei se merkki niin vaikuta.

Äänestä

Juon aika paljon, nautin erilaisista alkoholijuomista, mutta osaan lopettaa ajoissa eli kovassa humalassa tai krapulassa minua ei näe. Tuntemistani vaaoista yksi ei juo lainkaan, yksi on alkoholisti ja loput samanlaisia kuin minä.

Mielestäni ongelmallisin suhde alkoholiin on jousimiehellä. Tunnen useamman jouskarin, jolta homma lähtee aina käsistä ja usean absolutisti-fanaatikon(pelkäävät alkoholia?).

Leijonille maistuu, mutta heillä on hemmetin hyvä viinapää. Neitsyillä on huonoin.

Eniten alkoholismiin taipuvaisia omassa lähipiirissäni ovat kuitenkin oinaat, jotka helposti juovat murheeseen. Minä taas juhliakseni. :-)

Äänestä

Tuttavapiiristäni alkoholin kanssa ihan ongelma on näillä: jousimies, oinas, 2 skorpionia, 3 kalaa (mutta tunnen monia kaloja ja muilla ei ole)

Äänestä

suomessa.Varsinkin mettäläiset miehet.
Siruak

Äänestä
  • kalat

    Äänestä

Tunnen 4 vaakamiestä jotka ovat alkoholisteja. Toinen jo elämän paremmalla puolella eli ollut 2 vuotta kuivilla. Ja tunnen monta jouskarimiestä joka kovia juomaan.. Lisäksi heillä humalassa tapa olla erityisen kovaäänisiä ja haluavat paljon huomiota..

Äänestä

Pahimpia viinan kanssa lotraajia ovat ehdottomasti jouskarit. Jokainen juo ihan tajuttomasti aina kun siihen on mahdollisuus ja niin usein kuin mahdollista. Sitten örveltävät kaatokännissä tosi pitkään. Tunnen 4 jouskaria ja jokainen on tällainen.

Lisäksi tunnen 4 kalaa, joista mieskalat (3kpl) juovat kohtuullisen usein. Sitten tää naiskala on pahin. Elämän asiat eivät ole oikein kunnossa ja juomalla sitten yrittää paikkailla sitä. Lisäksi hän käyttää (tietääkseni) myös huumeita. Tosi mukava henkilö, mutta ei sitä päihteiden käyttöä todellakaan jaksa katsoa.

Härät juovat harvoin, mutta suuria määriä kerralla.

Leijonat tissuttelevat usein, mutta harvemmin ovat kaatokännissä..

Vähiten juovat kauriit ja skorpionit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hmmm kirjoitti:

Mikä merkki on eniten viinan perään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu