20 vuotias nuori puukotettiin torilla viikonlopulla. Näkikö kukaan miten tapahtumat etenivät? Puukottajien porukassa oli 3 henkilöä, kaikki kuulema tummaihoisia ja kiharatukkaisia. Tästä oli juttu mm. sunnuntain turun sanomissa.
20 vuotias nuori puukotettiin
Eicca
31264
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
mutta on aikamoinen luuseritarina ainakin jos TS:n juttu pitää paikkansa.
Kaveri on juossu karkuun ja jättäny kaverinsa pisteltäväksi = pelkuruutta,kylläkin inhimillistä.
3 yhen kimppuun ja vielä puukolla = totaalista pelkuruutta.
Masentavaa touhua.
se juttu oli kauhea! eikö niiden somalien päässä mitää oo??? näyttävät itse itsensä. Ja toinen tosiaa juossu karkuun
sehän oli siinä neljän maissa la-su yöllä? ite jos näin oli niin ite olin siinä paikalla pari minuuttia ennen, mut lähdin pois siitä ja kuulin vaan kavereilta et tämmöstä oli sattunu. oli se omituinen tunne, ku ite olis hyvin voinu vielä olla siinä.
ja mä en kyllä millään tavalla syytä sitä sen kaveria, ei sekään varmaan mitään niille olis saanu tehtyy, olis vaan tullu ite puukotetuksi.