Olisin kiinnostunut alkamaan Dominaksi. Uskoisin olevani erinomainen Domina, mulla on vähän niinkuin taipumusta😇
Mistäköhän lähtisin etsimään asiakkaita? Ja nyt en puhu mistään Perasta & Arskasta.
Miten alkaa Dominaksi
4
247
Vastaukset
- Anonyymi
Voisin olla opetus asiakas sulle. 🤭
Minkälaiset jutut sinua kiinnostaa?
Netti-ilmoituksella saat varmasti potentiaalisten asiakkaisen kyselyjä kun kerrot vaikkapa, että mikä sinua kiinnostaa ja rajasi mitä et tee/halua. Ja sitten yhteystieto vaikkapa sposti. Ihan jo vaikkapa tältä sivustolta, joskin löytyyhän niitä sitten asianmukaisiakin palstoja.
M44 sub- Anonyymi
No ihan alkuun tarvitset paikan, missä voi ottaa asiakkaita vastaan. Sitten tietysti erilaista rekvisiittaa, asuja ja muuta välineistöä. Tämän jälkeen on hyvä tehdä kotisivut, sekä tietysti keksiä domina-nimi itselle. Haluatko olla Valtiatar, Miss vai Lady? Kotisivuille mahdollisimman paljon valokuvia paikasta, jossa toimit ja mahdollisimm kattava tietopaketti itsestäsi ja tarjoamistasi palveluista. Ja tietysti hinnasto. Kun nämä ovat jiirissä, ei muuta kuin ilmoitusta esim. seksitreffit.fi sivustolle.
Yllä oleviin neuvoihin lisäisin, että kannattaa miettiä miten meinaat pitää huolta sun turvallisuudesta, dominoit sitten livenä tai etänä. Domina-nimen lisäksi kannattaa miettiä myös oma domina-persoona. Oletko tiukkaa kuria pitävä kyykyttäjä, kenties pehmeämmän lähestymistavan omaava vai jotain muuta?
Aiemmin mainittujen lisäksi tilin voi tehdä vaikkapa Twitteriin/X, jossa voi aika vapaasti postailla. TikTok ja IG voi myös toimia, mutta niissä on paljon tiukempi sensuuri. Sitten voi tietysti laittaa pystyyn jonkin 18+ sivuston profiilin (OnlyFans, Fansly jne.), mutta näillä sivustoilla ei saa sopia tapaamisista jos livenä meinaa tehdä eli toimii etähommiin/kuvien ja videoiden myyntiin/oman persoonan esittelyyn.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 396915
- 323898
- 453280
- 342844
- 162662
- 372228
- 162176
- 372092
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482047- 381963