Oletteko ostaneet Youtube kanavan tilaajia
Anonyymi-ap
23735
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Luulisi, että ostetut tilaajat ja katsojat alkavat kiinnostaa tubettajaa jonka sharmi ja vetovoima alkavat hiipumaan.
Veroennakot, eläkemaksut ja muut yritystoimien kuluerät huutavat rahaa mutta Youtube pyörii hitaammin kuin akseli.
Alamäen merkit ovat pelottavan todellisia ja trumpit tulevat uniin.
Ja olisihan se aloittavan ja paikallaan junnaavan youtubettajan myös mukava saada potkua kanavalleen.
Sata tuhatta tilaajaa ja 20 tuhatta katsojaa luomukselle kerrallaan olisi mukava alku taloudellisesti huolettomalle elämälle.
Koneälytilaajat eivät kaikkoaisi kanavalta vaikka pas#aa ja vi##ua niille päivittäin haistattaisikin.
Unohduksen yöhön hiipuvalle youtubettajalle tulee sama tunne kuin perintömetsänsä puuttomaksi kalunneelle.
Loppu tulee mestarille pikkuhiljaa...kelan lukku odottaa
Kelaluukku on mestarille tuttu luukku. Sinne mennään hattu kourassa ja siellä mestari ei huuva karvapilluu. Sannoo että anteeks ku oon olemassa.
Kelaluukulle ei tarvii mennä - manilla on metsää, mitä nurin voi laittaa! Polttopuuta voi myydä ja juomapisnekset kukoistaa!
Metsät on hoitamatonta risukkoa ja kaljan myynti pientä pisnestä
Kuka sitäkin manninkaljaa ilkeää ostoskoriinsa Prisman huimausjuoma hyllystä laittaa?
Kyllä siinä ainakin pienellä paikkakunnalla ostajalta maine menee jos tutut näkee.
Koska on se aina jonkin sortin kannanotto alkaa tukemaan tubettajaa joka ei hallitse turpavärkkiään.
Edes selvinpäin.
Eivät ole ne näkyy vain koknais tilaajamäärässä lukuina..näin saa tubettaja ihmisten luulemaan että seuraajia on näin paljon ja saa myytyä "keikkoja" paremmin
Tuskin Savon Sanomien toimittajakaan olisi mannilaan ajanut kuulumisia kyselemään jos mannilan nuoren isännän Youtube kanavalla olisi vain muutama sata tilaajaa ollut.
Hyvinhän firma tienoopi.
Mutta kun ihan oikeat joukkueet ja taiteilijat menevät kentälle niin stadionit ovat täynnä.
Eikä niitä paikkoja tekoäly huutajilla täytetä.
Metsämanikin gäyisi sögälämassa naaman väntää ja rukototomene puheiden tehoa lipun päyäätilaisuuxin lunastaneide kesk.
Kiinnostaisi ostaa 5000 Youtube
kanavan tilaajaa, kuka osaa neuvoa paljonko tilaus maksaa?
Olisi kiva kaupallistaa kanava ja päästä tienaamaan massia sisällöntuottajana.
Perintö maata ja metsää on
1000 tilaajan erissä hinta on alle 20 euroa..netin kautta helppo tilata niin paljon kuin tarvitsee
Taitaa olla youtuben sääntöjen vastaista katsojien ostaminen kanavalle, että saisi mainostuloja.
Bisnes on bisnestä.
"Taitaa olla youtuben sääntöjen vastaista katsojien ostaminen kanavalle, että saisi mainostuloja."
Mikä lie Youtuben antama rangaistus jos katsojien ostamisesta jää kiinni?
Vielä puolivuotta sitten sai Ylilaudalta bannit jos ei ylistänyt metsämania maasta taivaisiin.
Ylekin markkinoi metsämania maaseudun miehenä joka uskaltaa ilmaista tunteensa julkisesti Youtubessa ja tuosta tunteidensa äänekkäästi ja ilmeillään ilmaisevasta karismaattisesta uskalikosta Yle esitti kaksi kokonaisesta tv-sarjaa.
Missä viipynee sarjan kolmas osa?
Sitä ei tule tohka tajus vihdoinkin että maine meni ja ei enää yhteistyötä manin kanssa
Yleltä loppui rahat ja monet ohjelmat, mm. aluelähetykset, koska persut niin halusi..
What