puutteita ja lainvastsisuuksia.
Avi huomauttaa, että valvonta on ollut vaikea , koska Pohteen AVI lle toimittamat asiakirjat ovat puutteellisia.
Pohde ei selvästikään ole sote- alueiden parhaimmistoa.
Mitä siellä tehdään väärin? Kun aina vain nilkuttaa.
Avi huomauttaa, että valvonta on ollut vaikea , koska Pohteen AVI lle toimittamat asiakirjat ovat puutteellisia.
Pohde ei selvästikään ole sote- alueiden parhaimmistoa.
Mitä siellä tehdään väärin? Kun aina vain nilkuttaa.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ei taija raamatusta löytyä vastausta näihin hommiin
Pohde vähentää sata työntekijää Oyssista, uutinen tänään.
Miten on auttaako asiassa räkiminen?
Jospa se Soronen sais asijat kuntoon Kun on
näitä hengen miehiä
Organisaation pannaan uusiksi , ei vissiin toimi nykyisellään.. Siinä onkin iso homma, kun ajatellaan toimialueita ja maailman älykkäämpää sauraalaa, mutta hhvö, että kalevs tekee juttua, kuten urkintajutustakin
Moni saattaa ajatella että olisko sitten taso parempi etelässä. Mitä ihmisten näkemyksiä kuulee,on kurkunpään leikkaus onnistunut duelmä loppuun, ei ole kuollut komplikastioihin(oulinsalossa)
Siellä loppuun. Kurkunpää. Vanhempi rva että jäi oulussa se kesken , että piti Helsinkiin mennä.
Kurkunpään syöpää myös epäiliin tutullani. Nimimerkit m.k. ei ollut mitään.
Haapavesi lehtikin näyttää uutisoivan asiasta.
POHDE on kaikin puolin epäonnistunut systeemi.
Hoitohenkilökuntaa irtisanotaan. Hoitoon pääsy vaikeutunut ja syyksi sanotaan että johtuu siitä kun ei ole hoitohenkilökuntaa. Aika ristiriitaista..
Ei saa olla laivastasuuksia! Se on hyvin vointia tuottava piiri!
Byrokratiaan,hallintoon yms menee rahat ja mitään hyvää ei saada aikaiseksi,päinvastoin.Koko ajan vaan huononee potilaan näkökulmasta katsoen.
Muutetaan kokoajan järjestelmää !
Terveydenhoito on pilalla, pelkkää paskaa tilalla
Purra ja Juuso siis.
Sote-himmeli sisältyy siihen Keskustan himoamaan maakunta malliin,jonka Antti Rinne lupasi Keskustalle palkkioksi siitä että Keskusta lähtisi vihervasemmisto hallitukseen pönkäksi.
On luotu uusi väliportaan hallinto...hyvinvointi alueet ja aluevaltuustot joihin on palkattu kalliita virkamiehiä.
Rahaa palaa hallintoportaan pyörittämiseen