🤔🧯🔥 Mainoskanavia katsellessä jää jotkut mainoslauseet ikävästi pyörimään mielessä. Samoin tuntuu, että kaikkein ärsyttävimpiä mainoksia tulee liian usein. Minäkin ärsytän täällä kerran päivässä ihan niin kauan kuin haluan.
Ai pitiks tässä sanoa jotain?
4
228
Vastaukset
- Anonyymi
Ärsyttäviä on Vattenfallin mainos fossiilipaskasta ja tuulipuistojen "puhtaasta" energiasta. Täyttä paskaa koko vihersiirtymähumppa!
Tuulimyllyjä on äänettömiäkin. Ne vain ovat kalliimpia kuin humisevat halpamyllyt. Hallituksen pitäisi lainsäädännöllä vahvistaa, ettei metelöiviä myllyjä saa rakentaa liian lähelle asutusta tai poronhoitoalueille.
- Anonyymi
lounas.ajatus kirjoitti:
Tuulimyllyjä on äänettömiäkin. Ne vain ovat kalliimpia kuin humisevat halpamyllyt. Hallituksen pitäisi lainsäädännöllä vahvistaa, ettei metelöiviä myllyjä saa rakentaa liian lähelle asutusta tai poronhoitoalueille.
Ministeri multalanpaska ei HALUNNUT rajoittaa tuulivoimarakentamista liian lähelle asutusta. Meni paskat housuun! Minkäs teet kun ministeri ei halua niin ei halua!!! Voi vittu mä sanon! Antaa ihmisten kärsiä, totuudella ja ihmisten kärsimyksellä ei ole mitään vaikutusta kun ministeri ei vaan halua tehdä päätöstä!!!
- Anonyymi
Noo.. empä sanoisi noin :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 918585
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on978483- 146583
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1736190Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585258En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛234295Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?54130- 384073
- 373859
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..693750
