Väyrynen on vanha jankuttaja, luulee olevansa. Se aika oli ja meni.
väyrynen ei ole enää keskustalainen, hänet on erotettu
13
94
Vastaukset
- Anonyymi
Väyrystä ei kukaan ole ottanut vakavasti vuosikymmeniin, hupaisa jäänne suomettumisen rähmällään olon ajalta. Kehtaa vielä syyttää blogissaan mediaa siitä, että hänet on media unohtanut, mutta Väyrysen polvesta rikki menneistä housuista on kirjoitettu todella paljon viime päivinä.
- Anonyymi
Väyrynen on edelleen ylivoimaisesti kokenein poliitikko. Hän näkee kokonaisuuden ja harkitsee muodostaen räikeän vastakohdan nykyiselle hosumiselle.
Ossi, viisas SOTILAS ja harkitseva myös- Anonyymi
Pitkäaikaisin venäjän kannattaja ja jos näin on, että olisi erotettu voinkin sitten liittyä takaisin Keskustaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pitkäaikaisin venäjän kannattaja ja jos näin on, että olisi erotettu voinkin sitten liittyä takaisin Keskustaan.
Olisiko ne Väyrysen housun polvet mennyt rikki polvillaan olosta Kremlille, eikä siitä pienestä tyrkkäyksestä, Väyrynen on yleensä aina tiellä. Väyrysen typeryys venäjän lipojana on suorastaan surkuhupaisaa ja toivottavasti Paavon omaiset tekisi jo jotakin asialla, kyllä sopivia suljettuja hoitopaikkoja on tarjolla. Toisaalta Väyrynen on jo hupaisa harmiton höpöttäjä ja reliikki suomettumisen surkealta ajalta.
- Anonyymi
Todella tärkeä kannanotto kolmen äänen Ossilta! Littumaasta kajahtaa totuus;-))))
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Todella tärkeä kannanotto kolmen äänen Ossilta! Littumaasta kajahtaa totuus;-))))
Ei tässä äänistä ole kyse eikä hooposta littumaastasi Kapi, vaan harkinnasta ja viisaudesta. HO HOO, HO HOO!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tässä äänistä ole kyse eikä hooposta littumaastasi Kapi, vaan harkinnasta ja viisaudesta. HO HOO, HO HOO!
VKK littumaasta ja Väyryseltä sitä tuntuu löytyvän, siis venäläistä totuutta jolla ei ole mitään tekemistä todellisuuden kanssa. Sellaista VKKväyrysläistä venäläistä vaihtoehtototuutta.
- Anonyymi
Väyrysen silmät on vaan niin kierossa, että näyttää näkevän kokonaisuuden. Näkee ainoastaan koilliseen ja lounaaseen ja sitten sotkee ne vielä yhdeksi kokonaisuudeksi.
- Anonyymi
Väyrysen parasta ennen päiväys meni jo 1988, viimeinen käyttöpäivä lähenee.
- Anonyymi
Juurikin näin.
- Anonyymi
Väyrynen on väitöskirjaansa kaatunut pellehermanni ja huuhaa vanhus.
- Anonyymi
Jumankauta, keskustalainen, eiku ex- keskustalainen mainittu Suomen Keskustan palstalla.
Jo on aikoihin eletty. - Anonyymi
Väyrynen on menneisyydessä elävä harmiton höpöttäjä. Mutta kyllä Väyrysen esiintymiset on hauskaa huumoria.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006464
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303873törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283250Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3761764- 331408
- 271340
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471013Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11976Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11900- 42879