Vaalit 2027

Persuille tulee mätky tällä kertaa? Laulujen lunnaat menee maksuun?
Aikansa kutakin sanoi pässi kun päätä leikattiin.
Valheella on lyhyet jäljet.
Vituttaa ja saa vituttaa.
Sic transit gloria mundi.
Edellisen hallituksen vika.
11150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Uusin galllup PS 18 PROSENTTIA

Äänestä
  • Riikka sanoi tavoitteena 38%, koskenkorva, maistuu joka päivä.

    Äänestä

  • Prosenttiosaamisesi on Stubbin luokkaa,

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Prosenttiosaamisesi on Stubbin luokkaa,

    Tai Mari Rantasen tasoa. Rantasen puheissa saattaa olla 300 prosentin heittoja verrattuna vallitseviin tosielämän lukuihin..

    Äänestä

Kansa päättää. Minä luotan siihen. Jos vasemmistolainen niin en tee töitä vaan haen tukia. Jos oikeistolainen niin rakennan maatamme mielelläni.

Äänestä
  • Riikka Purran äiti oli ylellinen kommari ja Riikasta tuli viherkommari.

    Äänestä

Demareiden motto: kaikki minulle heti nyt, muiden rahoilla kiitos.

Äänestä
  • Sinunko rahoillasi? Muahahahahahaha!

    Äänestä

Suomen Uutisista lainattu teksti. Eikö tämäkään herätä suomalaisia ajattelemaan kansallismielisesti eli suomalaisten etua. Maahanmuutto tuhoaa suomen pitkällä aikavälillä. Kustannukset ovat vuodessa jo yli 10 prosenttia valtion budjetista!

Perussuomalaisten kansanedustaja Jaana Strandman kertoo maahanmuuton kustannusten olleen Suomelle ja Euroopalle massiivisia ja selkeästi mukanaan tuomia hyötyjä suurempia. Taloustieteen emeritusprofessori Matti Virénin tekemän karkean arvion mukaan maahanmuuton hintalappu Suomessa olisi noin 10,5 miljardia vuodessa perustuen hollantilaistutkimuksen tuloksiin.

Äänestä
  • Todella luotettavaa lukua perussuomalaiselta taloustieteen emeritusprofessori Matti Viréniltä : )

    Äänestä

Kyllä perussuomalainen aate on parasta Suomelle mutta yksikään puheenjohtaja ei tähän mennessä ole osannut tai ymmärtänyt johtaa puoluetta oikein. Ei pitäisi olla mahdotonta. Pitäisi muistaa että ps-puoueen pitäisi aina puolustaa kaikkia suomalaisia enemmän kuin ulkolaisia. Ei saa sortaa köyhiä mutta ei vihata rikkaitakaan esim menestyneitä yrittäjiä periaatteessa ja koska rikkaat poistuu Suomesta jos heitä vihataan. Perussuomalaiset olisi ehdottomasti suurin puolue nyt jos puheenjohtajat olisivat toimineet oikein..Esimerkiksi nyt tämä Riikka törmäsi lähes kaikessa:oli ylimielinen, kehui vihreää Oli uskonto vastainen, ei ollut konservstiivinen ollenkaan. Se Cambridgen yliopiston tohtori voisi olla parempi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persuille tulee mätky tällä kertaa? Laulujen lunnaat menee maksuun?
Aikansa kutakin sanoi pässi kun päätä leikattiin.
Valheella on lyhyet jäljet.
Vituttaa ja saa vituttaa.
Sic transit gloria mundi.
Edellisen hallituksen vika.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu