Paljon moitittu oululainen mopoliike sitten lopetti toimintansa mennä joulukuussa.
Mistä nyt löytyy niinkin harvinainen varaosa mopoon kuin tulpan hattu? Pitäisi olla 5 mm ja 7 mm johdoille eli Pappa-Tunturiin ja Mobyletteen. Puuilossa oli joskus jotain kokoja vaan ei ole enää. Motonet tuntee tuotteen, mutta sanoo netissä ettei ole eikä kai tulekaan.
Männäntapin lukkorenkaatkin oli otettu pakkauksesta pois jo liikkeessä. Onneksi löysin romulaatkostani 1,0 mm:n pianolankaa, nii voin tehdä itse... Se lanka on alkujaan henkilöauton öljynsuotimesta talteen otettu... Kesemmällä tarvitsisin ainakin vaijeria vielä, mutta mistä?
Näkyy Suomen asiat menevän aitoon neukkutyyliin alalla kuin alalla. Kaupasta et saa kuin joskus jotakin ala-arvoista roskaa, itse pitä tehdä kaikki mitä vain pystyy. Onneksi valtaeliitille kuitenkin riittää miljoonapalkat ja -åpalkkiot ja saabat matkustella mielin määrin ympäri maailmaa veronmaksajien rahoilla kaltaistensa parissa.
Mistä osia?
Anonyymi-ap
2
86
Vastaukset
- Anonyymi
Jos nyt kokeilist vaikka tuolta. Äläkä tee mitään pianolanka virityksiä, jos haliat selvitä ilman ongelmia.
https://www.finmopo.fi/24-tunturi-varaosat
https://www.mc-scatter.com/mopojen-osat/varaosat/tunturi_31#!/orderby:name/orderway:asc/
http://www.voimakone.fi/tunturi.htm
https://www.mopo-osa.com/kauppa/mopo-tunturi-c-22_26.html
Ja jos ei riitä, Routsista mopedrenovering ja Saksasta puchshop.de
Eiköhän noilla alkuun pääse. - Anonyymi
Kiitos vinkeistä!
Tänään kuitenkin teen työkalut ja kokeilen niitten lukkorenkaitten tekoa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 672801
- 462554
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4312217- 792128
- 951956
- 321692
- 121526
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171477Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?261283Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil181165