Suomen uutisissa, tuossa PS:n äänitorvessa, ei ollut sanallakaan mainintaa Perussuomalaisten kannatusromahduksesta. Sen sijaan Lumikkia jaksettiin leimata woke-elokuvaksi ja sille omistettiin pitkä juttu.
Ehkä se kertoo miksi Perussuomalaiset on pienpuolue.
Suomen uutiset = Lasten uutiset
21
251
Vastaukset
En ole kyseistä julkaisua kuin kerran lukenut kuten myös peruSSuomalainen lehteä.
Suomen Uutisissa muistaakseni ei ollut uutisia? peruSSuomalainen lehdessä muistaakseni lähinnä he kehuivat itseään ja heidän loistavaa aatettaan.
Uutis sisältö molemmissa lähinnä 7-päivää lehden tasoa,sanalla sanoen hömppää.- Anonyymi
Jospa tieto ei ole vielä kiirinyt Turkkilan korviin?
- Anonyymi
Eihän perussuomalaiset seuraa Ylen ohjelmia tai muita kommunistimedioita joten mistä ne tietoa saisivat.
Anonyymi kirjoitti:
Eihän perussuomalaiset seuraa Ylen ohjelmia tai muita kommunistimedioita joten mistä ne tietoa saisivat.
Kyllä persut seuraavat tietääkseni ''uutisia''? Ne ovat jo edellä mainittu Suomen uutiset,PeruSSuomalainen lehti,Mangneettimedia,MV -julkaisu.Internetissä: youtube,missä
joku persu puhuu kuten Mestari,Riikka tai joku muu perussuomalainen.Lisäksi persujen tiedotusvälinineitä ovat myös tiktok ja x:ä.Noiden lisäksi myös muutamat muut some julkaisut.Persut seuraavat hyvin laajasti vaihtoehtoisia tiedotusvälineitä.
YLE yms. perinteiset,luotetuiksi todetut tiedotusvälineet eivät ole persujen ymmärryksen mukaan tiedotusvälineitä lainkaan.
- Anonyymi
Hys, hys! Ei siitä saa puhua! Hys, hys!
Valehdellaan edelleen, että ollaan suurin puolue!
Valheilla päästiin valtaan! - Anonyymi
Fake newsejä ei Turkkila julkaise.
- Anonyymi
Venäläisen uutisoinnin narratiivissa siis?
Suomen Uutiset. Aikamme SontaSiijjoni.📰🗞️💩💙🖤
- Anonyymi
PersuPravdassa kehutaan "hallituksen onnistumista". Hehheh.
Tappio vaietaan kuoliaaksi.- Anonyymi
Turkkila elää persukuplassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Turkkila elää persukuplassa.
"Turkkila elää persukuplassa."
Tavallaan kyllä, koska Turkkila tietää, että yksikin persuja arvosteleva kirjoitus johtaa potkuihin.
- Anonyymi
Persujen uutiset muistuttaa entisiä kommarilehtiä.
Siksi kahelia on uutisointi. Ja täydellinen itsekritiikin puute- Anonyymi
Muistatteko aikaa jolloin Soini kertoi tekevänsä Suomen uutisista Suomen suurimman nettimedian?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muistatteko aikaa jolloin Soini kertoi tekevänsä Suomen uutisista Suomen suurimman nettimedian?
Soini kehui myös, että Turkkila on persujen aivot. Jos noin on, sitten muiden persujen aivojen pitää olla rusinan kokoisia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Soini kehui myös, että Turkkila on persujen aivot. Jos noin on, sitten muiden persujen aivojen pitää olla rusinan kokoisia?
Onko Turkkila yhtä kauan päätoimittaja kuin oli Putkonen työmiehenä?
- Anonyymi
Kannattaa käydä aina välistä katsomassa Suomen Uutisia. Näkee kuinka irti todellisuudesta tämä porukka on. Ja saahan siellä kunnon huutonaurut!
- Anonyymi
Kävin katsomassa, siellähän ei ole enää edes linkkiä Perussuomalaiset.fi sivuille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kävin katsomassa, siellähän ei ole enää edes linkkiä Perussuomalaiset.fi sivuille.
Onkohan siellä tullut ryppyjä rakkauteen??
- Anonyymi
Jos sekin, että on isosta asiasta hiljaa, kertoo hyvin paljon.
Puolueen oman äänitorven hiljaisuuteen täytyy olla painava syy.- Anonyymi
Suomen Uutiset ja Pravda: kuin kaksi marjaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1377189Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1265005L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa684382TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a153503Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7242311Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3021809Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä241716Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o91619- 671495
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581458