En vetäisi kovin pitkälle meneviä johtopäätöksiä uusimmista galluplukemista.
Persumestari Halla-aho
16
222
Vastaukset
- Anonyymi
No siinäpäs vasta "älykäs" lausunto puolueen pääideologilta 😁
- Anonyymi
En minäkään. PS joutuu taistelemaan pian Liike Nyt'in tai RKP:n kanssa
sijastaan. Lainaan Mestaria:''tilulilu tilulilu tilulilu!
- Anonyymi
Muinaiskirkkoslaaviako?
Anonyymi kirjoitti:
Muinaiskirkkoslaaviako?
En tiedä,en osaa muinaiskirkkoslaavia.saattaa hyvinkin olla?
Toinen ''lause'' jonka muistan Mestarin kirjoitaneen kuuluu seuraavasti:
mölömölö mölömölö.Lieneekö tuokin kirkkoslaavia? Ehkä? en osaa siihenkään vastata
mitään.- Anonyymi
Tapio-Tre kirjoitti:
En tiedä,en osaa muinaiskirkkoslaavia.saattaa hyvinkin olla?
Toinen ''lause'' jonka muistan Mestarin kirjoitaneen kuuluu seuraavasti:
mölömölö mölömölö.Lieneekö tuokin kirkkoslaavia? Ehkä? en osaa siihenkään vastata
mitään.Myöskin kuolematon lause pääideologilta: "Uli-uli"
Anonyymi kirjoitti:
Myöskin kuolematon lause pääideologilta: "Uli-uli"
Ei häntä turhaan kutsuta Mestariksi hänellä hyvin älykkäitä lausahduksia
jo vuosien takaa.- Anonyymi
Tapio-Tre kirjoitti:
Ei häntä turhaan kutsuta Mestariksi hänellä hyvin älykkäitä lausahduksia
jo vuosien takaa.Hänethän tunnetaan mm. urheilullisista lausunnoistaan " Haluan ampua näillä aseilla"
Anonyymi kirjoitti:
Hänethän tunnetaan mm. urheilullisista lausunnoistaan " Haluan ampua näillä aseilla"
"Kävin sivarin poliittisena protestina.' Mestari
- Anonyymi
Puolue loppuu silloin, kun kannatus loppuu, se on fakta. Tietenkin vaikutusvalta pienenee kannatuksen mukaiseksi.
- Anonyymi
Niin, eihän kannatus pudonnut kuin eniten siitä lukien, kun mestari itse tuli valtaan puolueessa. Tuollaisesta ei kannata hötkyillä, sillä voihan se pudota vielä tuplasti enemmänkin. Sitten voidaan vasta miettiä, mitä pitäisi tehdä.
Jos edes vetäisi lyhyitä johtopäätöksiä, niin näyttäisi edes jonkinlaista johtajuutta. Joukkoja johdetaan edestä.
- Anonyymi
Meillä on vain viestintäongelma kentälle päin, sinällään tekemämme eduskuntatyö on hyvää ja jäsentemme etua ajavaa. Kunhan äänestäjämme tajuavat tämän niin gallup-kannatuksemme on huomattavasti korkeampi.
- Anonyymi
Allah-aho tietää itsekin kuplansa puhjenneen, vaikka pala kurkussa väittääkin muuta.
- Anonyymi
Niin, aikamoinen pudotus Halla-ahon äänestäjistä Hesan kunnallisvaaleissa.
- Anonyymi
galluppi on vain tietyiltä ihmisiltä kysytty kysymys ja siihen saatu vastaus ei muuta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1418351Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047549Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot1145760Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,995664Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194840Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1472682Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys632519Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81495Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71464Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531359