sukupuolitautien tulokset

Anonyymi-ap

mikä voi olla vialla jos kaikki laboratorio tulokset eivät ole ilmestyneet omakantaan vaan on kulunut jo pidempi aika kun pitäisi jo olla tieto onko hiv- tartuntaa? mikä on käytäntö terveydenhuollossa? estääkö järjestelmä tämän tuloksen näkymisen automaattisesti ennenkuin joku terveydenhuollon ammattilainen on sen katsonut tai jos se onkin positiivinen niin halutaan tämä tieto kertoa vastaanotolla?

7

692

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se nyt kestää jonku aikaa,noin viikon

    • Anonyymi

      Minulla kesti 15 minuuttia kun tein itse ostamani testin.

    • Anonyymi

      Tilaisit kotiin testin pieni tippa verta siihen tovi odotusta näkee tuloksen

    • Anonyymi

      Kyllä näin tein itse, ei tarvitse notkua jossain julkisessa labrassa tai vielä pahempaa kinuta testiä joltain ahdasmieliseltä uskovaiselta lääkärinaiselta oheissaarnoineen. Jos se 50€ on kynnyskysymys testistä, voi mennä sinne julkiselle notkumaan.
      Itse tein itse maksoi ja tuli vain kontrolliviiva =näyte onnistunut, testitulos ei tartuntaa.
      Kaikki tarvittava ja ohjeet on testissä verinäytteen ottamiseen. Tein samalla myös kuppa, tippuri ja klamydia testit a'20€. Ja nekin näytti puhdasta -> baanalle.
      Tuo yleisen testauksen hankaluus julkisella iskee takaisin siinä että osa välttää testeihin menemistä. DIY testin on silloin ihan toimiva vaihtoehto. Ja jos testaus on kynnyskysymys seksille. Voi ostaa testit molemmille ja tehdä ne sitten yhdessä.

      • Anonyymi

        Voi myös vahingossa saada


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      129
      950
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe