Minusta on hyvä, ettei sydämen asioissa

🤔❤🧯 ole valinnanvaraa. Nyt kun molemmat suosikkikahvit ovat eri kaupoissa tarjouksessa en osaa päättää kummassa käyn. Taitaa olla paras käydä molemmissa niin ei tarvitse enempää miettiä. moottori ei käynnisty ilman aamukahvia, joten sitä on pakko olla saatavilla.☕

9

270

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koskako niissä muka olis valinnanvaraa samoja tunteita ei aivan varmasti voi tuntea ketään toista kohtaan

      • Noissa telkkarin realityissä tuntuu tunteet siirtyvän kohteesta toiseen. Tosin mun vaikutelma on tullut vain uutisotsikoista. Niissä realityissä ei mun mielestä ole mitään järkeä.


    • Anonyymi

      Juo! Juo! Juo! Juo! Onhan sentään perjantai ;). Kantsii ostaa vain tarjouskahvia. Joskus voi saada juustopötkylän 5-6 eurolla. Nekin ovat hyviä tarjouksia.

      • Lankesin sellaiseen juustopötkylään harkinnan jälkeen. Leikkasin sen pienempiin paloihin ja laitoin palat pakasteeseen. Vähän murenevampaa juusto on pakastuksen jälkeen, mutta ei se makuun vaikuttanut.


    • Anonyymi

      Kahvikin voi olla sydämen asia, arjen pieniä iloja harmauteen ☕️

      • Juhlamokka ja kultakatriina on kivat nimetkin. Niistä tulee positiivinen mielikuva. Sen lisäksi jonkun verran kofeiinia on ilon lisäksi sydämelle terveellistä. Nyt on taas säästetty monta euroa kun on tarjouskahvit kaapissa. Huomenna sitten lisää.


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Juhlamokka ja kultakatriina on kivat nimetkin. Niistä tulee positiivinen mielikuva. Sen lisäksi jonkun verran kofeiinia on ilon lisäksi sydämelle terveellistä. Nyt on taas säästetty monta euroa kun on tarjouskahvit kaapissa. Huomenna sitten lisää.

        On se tuo juhlamokka hieman yliarvostettu, kitkerä jälkimaku jää. Katriinasta jää hyvä jälkimaku suuhun ainakin korvenmiehelle, muiden makua en tunne.


      • Anonyymi kirjoitti:

        On se tuo juhlamokka hieman yliarvostettu, kitkerä jälkimaku jää. Katriinasta jää hyvä jälkimaku suuhun ainakin korvenmiehelle, muiden makua en tunne.

        Mulla on molemmat laadut tummaa paahtoa. Silläkin on merkitystä. Joku aika sitten ostin hölmöyksissäni pirkka costaricaa kolme pakettia. En kyennyt edes yhtä kuppia juomaan kun se haisi sille robusta kahvilaadulle. Kaksi avaamatonta pakettia meni kiertoon ja avatun paketin heivaan mökillä kukkapenkkiin lannoitteeksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. KP-Sesongilla ongelmia?

      Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi
      Ylöjärvi
      24
      1546
    2. Oot upea nainen, älä vähättele ittees

      Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀
      Ikävä
      68
      1367
    3. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      96
      1161
    4. Jämsän Paras Ravintola

      Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R
      Jämsä
      73
      1092
    5. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      84
      779
    6. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      29
      738
    7. Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan

      No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni
      Ikävä
      48
      727
    8. Kiellettyjä ajatuksia

      Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,
      Ikävä
      43
      646
    9. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      63
      646
    10. Onko ihan pakko

      olla niin hiton pitkävihainen? Sinulle nainen...
      Ikävä
      38
      629
    Aihe