Pennanen, mies joka hymyileekin suupielet alaspäin

Anonyymi-ap

Syön (lakritsi)hattuni, jos Pennasen johdolla Suomi on mitalipeleissä.

Tämän dinosaurus-valmentajatyypin on vihdoin aika poistua Suomi-kiekosta: tarvitsemme lajiosaajia, joilla on ihmisjohtamisen osaaminen hallussa - kyky saada pelaajat ja joukkue loistamaan.

12

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä miehen ulkonäön pitää olla semmonen että, naiset ja lapset pelekää ja suurin osa miehistäki

      • Anonyymi

        Pennanen on 174 cm pitkä.

        Näytti kyntensä jo Ilveksen valmentajana ....


    • Anonyymi

      Joukkueesta ei löydy tehoja. JOS huippumaat pelaavat tosissaan eikä kaikki yöt mene sinänsä kauniita Ruotsalaisia ja Tanskalaisia naisia pumpatessa, niin ei Suomella ole jakoa mitalipeleihin.
      Toivotaan että olut ja naiset vievät virtaa esim. Kanukeilta. Varmasti on keppi ojossa joka jampalla yön riennoissa.

      • Anonyymi

        Noh, mutta vähän tuollainen tyypillinen avauskin noilta osin; eka maali ilmasta ja sitten vähitellen kauhea kipsi päälle. Sopi tuohon peliin, vielä ehtii käännelläkin kierteitä...


    • Anonyymi

      persoonia on meitä monneen junnaan että kyl huippukoutsi voi olla iloinen kuin myös vakavailmeinen.

      kommentoija Juha Pohjola

    • Anonyymi

      Pendo on vaan lentäjä.

    • Anonyymi

      Urheilujoukkueen valmentajan tulisi itsekin näyttää edes jossain määrin urheilulliselta. Pennanen näyttää itse lähinnä sumopainijalta.

    • Anonyymi

      Ei sitten tarvinnut hattua syödä:)
      Suomen Leijonajoukkue 2025 oli vaan surkea!
      Pelin hallinta täysin amatöörimäistä, pelkkää sekopäistä sähläystä.
      Tuurilla voitettuja muutamia otteluita.
      Kulmia ei pidetty, syötöt aina vastustajille, hyökkäyksessä syöttö syvään päätykulmaan ja taas vastustajille:):)
      Jos ei muuten hävitä, niin otetaan maalivahti pois:)
      Pitääkö näihin turnauksiin jatkossa valita SM mestarijoukkue, nekin pelaa tasokkaammin?!

    • Anonyymi

      Ei kai Pennasta näin nopeasti voi toiseen vaihtaa,odotellaan parisen vuotta jos lähtisi peli nousuun.Ennemminkin voi vaihtaa GM Jere Lehtisen toiseen,ei saa haalittua kunnon pelaajia maailmalta

      • Anonyymi

        en tiiä sannoo johtuuko lehtisestä mut suomel olis paljon änärissä rapakon takana änäripellaajia käytettävissä MM-kisoihin mut on ollu jo aika monta vuotta semmone kehityskuluku ettei NHL-pelaajat tuu pellaan MM-kisoihin että joku syy siihen on enkä usko sen olevan se mitä moni väittää että haluavat seuraavan kauden sopimusneuvottelua tai joku vamma koska miten on selitettävissä se että tsekki, ruotsi ja muut maat saavat paljon NHL -apuja mut suomi ei.

        oisko nii että suomi NHL pelaajat eivät tykkää ns meidän pelistä eli eivät halua pelata koska käytössä oleva pelitapa on nii huono heijän mielestä ? en usko että näin mut tuli mieleen esittää tällainen epäilys.

        Voihan syy olla se ettei nykyään suomi NHL pellaajia kiinnosta MM-kisat että oisko ajatus semmone että pitävät sitä turnausta ns skooda cuppina? No tuskinpa tämäkään on syy.

        Kyllä siinä joku syy täytyy olla kuitenkin että se on selvä että jostain syystä niitä NHL pelaajia ei tuu MM-kisoihin. ja nykyään suomella on sitäpaitti paljon NHL pelaajia että jos muistelemme 2000 lukua niin eipä silloin suomi NHL pelaajien määrällä voitu paljoa juhlia mutta 2010 luvun lopulla ja 2020 luvulla suomalaisia on lipunut änärikaukaloihin jo kiitettävän hyvä numeraaline määrä.



        viestin lähettäjä Juha pohjola


    • Anonyymi

      Ehkä olisi myös pelaaja materiaalissa,parantamisen varaa.

      • Anonyymi

        jep totta


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      94
      1855
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      86
      1313
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1143
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      76
      1027
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      117
      986
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      57
      863
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      781
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      772
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      48
      731
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      693
    Aihe