"Yli 10 vuotta Onecoin-huijausta pyörittänyt Tommi Vuorinen on tullut esiin yllättävästä paikasta: Pihtiputaalta. Keskisuomalainen-lehti julkaisi 30.4.2025 uutisen, jonka mukaan Vuorinen alkaa pyörittää naisystävänsä Minna Rovion kanssa paikallista Mummola-nimistä ruokapaikkaa (entinen Takkatupa)"
https://pjarvinen.blogspot.com/2025/05/tommi-vuorinen-palasi-yrittajaksi.html
Tommi Vuorinen palasi yrittäjäksi Pihtiputaalle
14
1633
Vastaukset
- Anonyymi
Varmasti voi maksaa Onecoineilla.
Ihan varmasti… - Anonyymi
Tommilla on puupää. Nousee aina pinnalle vaikka kuinka syvältä. Järkeä hänellä ei ole ikinä ollut.
- Anonyymi
Onhan se suoraan sanottuna aika nolo jätkä..
- Anonyymi
Voi hyvänen aika tätä sen puolisoa, mikä on sekoittanut järjen kun tuommoiseen haksahtaa???
- Anonyymi
Ehkä kuningasideana on, että kohta ovat saranat kovilla, kun Onecoin-apinat tulevat joukolla nauttimaan ja törsäämään vaivalla tilille hankittuja coineja, kyllä alkaa kassa kilistä!
Voi sitä iloa ja riemua, kun vihdoin pääsee nauttimaan kovan työn (?) hedelmistä.
Jihuu!
- Anonyymi
Onkohan Tommi kuullut Onpassivesta tai DSM:stä. PÖHKÖMANNILLE kannattaisi vihjata, että Tommista saisi mainion MAAJOHTAJAN kummallekin hankkeelle! Tommilla on kokemusta!
- Anonyymi
Aika erikoista, että suomessa viranomaiset vetkuttivat tutkinnan kanssa niin pitkään, että syytteet taisivat vanheta. Maailmalla moni joutui tiilenpäitä lukemaan , mutta suomessa asiat eivät edenneet loppujen lopuksi lainkaan, erikoista. Ehkä täällä meillä oli liian moni poliisi mukana huijauksessa, että se oli syynä?
Moni Onecoin pelle pääsi kuin koira veräjästä, vaikka syitä syytteiden nostamiseen olisi ollut kaikki syyt.- Anonyymi
"Suomen poliisi jätti Onecoin-sotkun tutkimatta. Nyt olisi suomalaisella medialla tilaisuus mennä haastattelemaan miestä, jolla on Suomessa ainutlaatuinen historia miljardiluokan taloushuijauksen näköalapaikalta. Saattaisi poliisikin esittää muutaman kysymyksen.
Kysymyksiä voi olla myös niillä verkoston jäsenillä, jotka uskoivat Vuorisen valheita ja sijoittivat 5000 euroa mieluummin Onecoineihin kuin Bitcoineihin, vaikka jälkimmäinen olisi tehnyt heistä yli kaksi miljoonaa OIKEAA euroa rikkaampia."
Semmoista se on, pyramidihuijauksen anatomia. Poliisia vain ei oikein jaksanut kiinnostaa aihe, oli varmaan jotain tärkeämpää tekemistä?
- Anonyymi
Tommi jatkaa edelleen Onekoijaamista, ainakin eilen kirjoitetun FB-päivityksen perusteella.
Tai jatkaisi, jos homma ei olisi jo kuollut.
”On se todella erikoista, miten "valtava pyramidihuijaus" vanheni poliisin pöydälle Suomessa ja samaan aikaan OES/ONE-valuutta otetaan asteittain maksuvälineeksi eri puolilla maailmaa. Pian myös meillä Pihtiputaan Mummolassa.
Tervetuloa tutustumaan ja käyttämään kolikoita! ”- Anonyymi
Siis ihan oikeesti?! Päivittääkö Tommi edelleen tällaisia? Tänä päivänä? Ei voi olla todellista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis ihan oikeesti?! Päivittääkö Tommi edelleen tällaisia? Tänä päivänä? Ei voi olla todellista.
Tommi maksa velkas.ter Dimitri.
- Anonyymi
Tommin on pakko uskoa muuten voi käydä kylmät
- Anonyymi
Mihin miljoonatulot meni, kun joutuu konkurssikypsän räkälän ostaman. veikö veska rahat ?
- Anonyymi
idiootia vedätettiin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam17211524Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu506489Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö864775Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju644567K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon834515Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko754082Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta973833- 863514
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1623381Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.
Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä183366