Sitten niitä mörskiä myydään karmeilla ylihinnoilla netissä....maksakaa ihmiset velkanne niin ei tartte kiinnittää mitään. Jos mökin hinta on 150 000 niin oikea arvohan on silloin 30-35 000 euroa...aikamoista kuplaa elää siis moni kun luulee saavansa jotain työleiristä.
Moni kesämökki kiinnitetty velkaa vastaan...
5
207
Vastaukset
- Anonyymi
Millä hinnalla myisit omasi?
- Anonyymi
Millä myisit omasi, - HAH? Ei sillä ole mitään mitä myydä. P-a tenukeppi se on.
- Anonyymi
Ei mitään myydä ylihinnalla. Pyytää saa mitä haluaa, maksimia ei olekaan. Ostaja voi mielestään maksaa ylihinnan. Ja kateellisen naapurin mielestä tietenkin on aina maksettu liikaa..
- Anonyymi
Moniin mökkeihin kuuluu myös maata vesistön rannalla. Jota ei enää tehdä lisää, joten myydessä ei voi kuin voittaa. Harva kyllä enää myy.
- Anonyymi
Mitä h....tiä? Eikö maata muka tehdä enää?
Minä väitän, että kyllä tehdään. Meillä on komposti ja siitä saa lisää maata - hahhah.
Lisäksi taivaalta sataa koko ajan pieniä kiviä, joiden ansiosta maapallon ympärysmitta kasvaa, samoin pallon pinta-ala.
Älä siis levittele perättömiä juttuja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986408KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3575927Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602873Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072318Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071998- 1251774
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811310- 731217
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331138