mitä mieltä olette olisiko hyvä idea nauhoittaa x factorin ja virtualin materiaalia uudestaan bruce laulussa,mielestäni se olisi mahtavaa,esim blood on the worlds hands olisi mahtava kuulla bucen laulamana tai fortunes of war,when 2 worls collide como estais amigos.pistäisivät esim sinkkujen b-puolille.
olisi muuten hienoa nähdä kaikki maiden laulajat samalla kiertueella erityisesti blaze niin vahvaa jälkeä hän on tehnyt maidenin jälkeen.
X factor virtual brucen laulamina
6
676
Vastaukset 6
- abckissakävelee
Sanon suoraan, ei mitään ideaa. Se olisi Blazen "hylkimistä". Ja jos alettaisiin sellaista tekemään, niin tasapuolisuuden nimissä myös Di'Annon laulamat laulut pitäisi uudelleenlaulaa.
- Joopajoo
Voin vain kauhulla muistella Blazeyn aikaa Maidenissa. En todellakaan pitänyt Blazeystä ja niistä 2 levystä jotka olivat kyllä Maidenin pohjanoteeraus.
- junttieinari isolla jiillä
Vittu minun mielestä maidenin parhaat levyt!
- Tomi
järkeä, sitä paitsi kyllä Paul Di'anno ja Blaze laulavat minun mielestä omat levynsä hyvin ja kyllä niitä kuuntelee ihan mieluusti. Taidat olla vain sellain Maiden Fani joka kestää kuulla vain Bruce Dickinsonin laulua.
- Di'Anno?
"Mitäs ne nämä jannut ovat? eikö Bruce aina laulanu meidenissä?"
No joo, loppu pelleily. Ei hemmetissä mitään järkeä ole nauhoittaa biisejä jotka ovat tehty ajatellen Baileyn tummanpuhuvaa ääntä. Vaikka Bruce vetääkin SOTC:n ansioituneesti RiR:llä, ei se silti vedä vertoja alkuperäiselle. Fortunes of War, myös, en kykene edes kuvittelemaan sitä Brucen laulamana. Voisi olla hyväkin, mutta nykyinen on jo hemmetin hyvä.
Pienenä pointtina, tsekatkaapa jollette sitä ole jo tehneet, Baileyn As Live As It Gets. Hemmetin kovaa kamaa. Futureal ei ole koskaan kuulostanut niin hyvältä. - Tomi
Di'Anno? kirjoitti:
"Mitäs ne nämä jannut ovat? eikö Bruce aina laulanu meidenissä?"
No joo, loppu pelleily. Ei hemmetissä mitään järkeä ole nauhoittaa biisejä jotka ovat tehty ajatellen Baileyn tummanpuhuvaa ääntä. Vaikka Bruce vetääkin SOTC:n ansioituneesti RiR:llä, ei se silti vedä vertoja alkuperäiselle. Fortunes of War, myös, en kykene edes kuvittelemaan sitä Brucen laulamana. Voisi olla hyväkin, mutta nykyinen on jo hemmetin hyvä.
Pienenä pointtina, tsekatkaapa jollette sitä ole jo tehneet, Baileyn As Live As It Gets. Hemmetin kovaa kamaa. Futureal ei ole koskaan kuulostanut niin hyvältä.samaa mieltä tosta futurealista, ja koko levy on saata ihan helmi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa741670- 231182
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as321073Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu134906Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.189826- 64694
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo192619On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79598- 49561
- 71557
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32518- 55507
- 57485
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28432- 34424
- 33423
- 40417
- 16409
- 82398